2015 yilda 111,6 km avtomobil yo'llari kapital ta'mirlanadi
2015 yil 1 mayda O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Xalqaro va davlat ahamiyatida bo'lgan umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarini 2015 yilda to'la ta'mirlash Dasturi to'g'risida"gi qarori qabul qilindi.
Mazkur Qarorga asosan joriy yilda Respublikamizdagi jami 111,6 km avtomobil yo'llari va 1312,2 pm (pogon metr) ko'prik va yo'l o'tkazgichlar to'la (kapital) ta'mirlanib, foydalanishga topshirilishi belgilangan.
Bu ishlarni amalga oshirish uchun Respublika yo'l jamg'armasi hisobidan 288,8 mlrd. so'm miqdoridagi pul mablag'lari yo'naltirilishi ko'zda tutilgan.Shuni aytib o'tish kerakki, ushbu qarorga muvofiq umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarini to'la ta'mirlash yuzasidan loyiha-smeta hujjatlarini tayyorlash uchun bosh loyiha tashkiloti etib – "Yo'l-loyiha byurosi" MChJ belgilandi.
Moliya vazirligi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasiga esa "O'zavtoyo'l" Davlat aktsiyadorlik kompaniyasi tizimidagi hamda boshqa yo'l qurilish pudrat korxonalari tomonidan malakali mehnat resurslarini jalb qilgan holda yil davomida zarur hollarda ishni 2-3 smenada tashkil etishni ta'minlash vazifasi yuklatildi.

В 2015 году капитально ремонтируются 111,6 км автодороги
1 мая 2015 года принято Постановление Кабинета Министров "О Программе капитального ремонта автомобильных дорог общего пользования международного и государственного значения на 2015 год".
Согласно данного Постановления в 2015 г. капитально ремонтируются 111,6 км автомобильные дороги международного и государственного значения и 1312,2 пм (погоно-метров) мосты и путепроводы по Республике.
Для этих целей намечено направлять 288,8 млрд. сумов денежных средств за счет дорожного фонда при Министерство финансов Р Уз.
Настоящим Постановлением генеральной проектной организацией по разработке проектно-сметной документации по капитальному ремонту автомобильных дорог общего пользования определен – ООО "Йул-лойиха бюроси".
Республиканскому дорожному фонду при Министерстве финансов, совместно с подразделениями ГАК "Узавтойул" и другими подрядными дорожно-строительными организациями поручено обеспечить концентрацию квалифицированных трудовых ресурсов, предусмотрев при необходимости организацию 2-3 – сменной работы.