XALQARO EKSPERTLAR ISHTIROKIDA O'QUV – SEMINAR TASHKIL ETILDI
Avtomobil yo'llari qo'mitasi tomonidan bugun tashkil etilgan o'quv-seminarga Germaniyaning "Wirtgen Group" kompaniyasi hamda uning O'zbekistondagi rasmiy dileri "YO'LTES" kompaniyasi ekspertlari va qo'mita tarkibidagi korxona-tashkilotlar mutaxassislari taklif etildi.
Seminarda xalqaro ekspertlar avtomobil yo'lini sovuq regenerator (resaykling) holatda qayta tiklash jarayoni, W200FvaW220F yo'lfrezalarining imkoniyatlari va "Vogele" kompaniyasining S1800-3 rusumli asfalt yotqizish mashinasi hamda asfaltobeton va tsementobeton qoplamalarni yotqizish texnologiyalari haqida foydali ma'lumotlar berib o'tdi.
O'quv-seminarda ishtirok etgan mahalliy mutaxassislar uchun yo'l-qurilish sohasidagi yangi innovatsion texnologiyalar haqidagi ushbu ma'lumotlar foydadan holi bo'lmadi, desak mubolag'a emas.
Avtomobil yo'llari qo'mitasi tomonidan xorijiy hamkorlar bilan tashkil etilgan ushbu tadbirdan asosiy maqsad – Xalqaro miqyosda ko'p yillik tajriba va malakaga ega bo'lgan xorijiy kompaniyalarning texnika-texnologiyalarini mamlakatimizda olib borilayotgan yo'l-qurilish sohasiga keng jalb qilish va uni yangi bosqichlarga olib chiqishdir.

СОСТОЯЛСЯ ТРЕНИНГ-СЕМИНАР С УЧАСТИЕМ МЕЖДУНАРОДНЫХ ЭКСПЕРТОВ
На семинар, организованный сегодня Комитетом по автомобильным дорогам, были приглашены специалисты немецкой компании "Wirtgen Group" и ее официального дилера в Узбекистане компании "YOLTES", а также специалисты предприятий и организаций Комитета по автомобильным дорогам.
На семинаре международные специалисты предоставили полезную информацию о процессе холодной регенерации (ресайклинга) автодороги, возможностях дорожных фрез W200F и W220F, асфальтоукладчике S1800-3 компании "Vogele", технологиях укладка асфальтобетонных и цементобетонных покрытий.
Эта информация о новых инновационных технологиях в области дорожного строительства оказалась полезной для местных специалистов, принявших участие в обучающем семинаре.
Основной целью данного мероприятия, организованного Комитетом по автомобильным дорогам совместно с зарубежными партнерами, является широкое привлечение техники и технологий зарубежных компаний, обладающих многолетним опытом и квалификацией в области дорожного строительства в нашей стране, и вывод его на новый