"Qamchiq" davonida nazorat qilish punktlari ish boshladi
Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 28-maydagi "Transport vositalarining vazn va hajm parametrlarini nazorat qilishni joriy etish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarorida – transport vositalarining vazn va hajm parametrlarini nazorat qilish turg'un (statsionar) va ko'chma punktlarini qurish hamda jihozlash ishlarini amalga oshirish belgilangan edi.
Avtomobil yo'llari qo'mitasi – A373 "M39 avtoyo'li - Guliston - Bo'ka - Angren - Qo'qon va Andijon orqali - O'sh" xalqaro ahamiyatga molik avtomobil yo'lining "Qamchiq" davonidagi 193- va 273-kilometlarida joylashgan og'ir yuk tashuvchi avtotransport vositalarining vazn va hajm parametrlarini nazorat qilish punktlari – avtomobil yo'lidagi ta'mirlash ishlari yakuniga yetkazilgandan so'ng yana o'z faoliyatini boshlaganini ma'lum qiladi.

На перевале "Камчик" возобновили работу пункты контроля
Постановлением Кабинета министров Республики Узбекистан от 28 мая 2020 года "О мерах по введению контроля весовых и объемных параметров транспортных средств" предусмотрено строительство и оборудование стационарных и мобильных пунктов контроля весовых и объемных параметров автомобилей.
Комитет по автомобильным дорогам сообщает - после завершения ремонтных работ возобновили деятельность пункты контроля весовых и объемных параметров транспортных средств, расположенные на 193- и 273-километрах "Камчикского" перевала международной автомобильной дороги А373 "автодорога М39-Гулистан-Бука - Ангрен - Коканд и Андижан – Ош"