AQSh Davlat kotibi yordamchisi o'rinbosari bilan uchrashuv
2017-yilning 25-fevral kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Komilov mamlakatimizga tashrif buyurgan Janubiy va Markaziy Osiyo ishlari bo'yicha AQSh Davlat kotibi yordamchisi o'rinbosari Daniel Rozenblumni qabul qildi, - deya xabar qildi O'zbekiston TIV rasmiy sayti.
Uchrashuvda O'zbekiston-AQSh munosabatlari masalalari hamda ayrim xalqaro va mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat davomida 2017-yilning 1-fevral kuni Toshkent shahrida bo'lib o'tgan Amerika-O'zbekiston savdo palatasining navbatdagi majlisi yakunlari ham ko'rib chiqildi.

Встреча с заместителем помощника Госсекретаря США
25 февраля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял заместителя помощника по делам Южной и Центральной Азии Государственного секретаря США Даниеля Розенблюма, прибывшего в нашу страну с визитом, сообщает официальный сайт МИД Узбекистана.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам узбекско-американских отношений, некоторым международным и региональным проблемам.
Стороны также рассмотрели итоги прошедшего 1 февраля 2017 года в г.Ташкенте очередного заседания Американо-Узбекской торговой палаты.