AQSh Davlat kotibi yordamchisi o'rinbosari bilan uchrashuv
2017-yilning 25-fevral kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Komilov mamlakatimizga tashrif buyurgan Janubiy va Markaziy Osiyo ishlari bo'yicha AQSh Davlat kotibi yordamchisi o'rinbosari Daniel Rozenblumni qabul qildi, - deya xabar qildi O'zbekiston TIV rasmiy sayti.
Uchrashuvda O'zbekiston-AQSh munosabatlari masalalari hamda ayrim xalqaro va mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat davomida 2017-yilning 1-fevral kuni Toshkent shahrida bo'lib o'tgan Amerika-O'zbekiston savdo palatasining navbatdagi majlisi yakunlari ham ko'rib chiqildi.

Meeting with Deputy Assistant Secretary of USA
On February 25, 2017, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Deputy Assistant Secretary of State for Central Asia of the United States of America Daniel Rosenblum, who is on a visit to Uzbekistan.
The sides exchanged views on the issues of Uzbek-US relations, some international and regional problems.
The parties also considered the results of the next meeting of the American-Uzbek Chamber of Commerce, which took place on February 1, 2017 in Tashkent.