Avtomobil yo'llari Davlat qo'mitasi raisi va raisning birinchi o'rinbosari tayinlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoevning 2017 yil 18 martdagi PF-4991-sonli Farmoni bilan Abdurahmon Abduvaliev O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi raisi etib tayinlandi.
Abdurahmon Abdulhaevich Abduvaliev ayni paytga qadar Avtomobil yo'llari qurish va foydalanish davlat-aktsiyadorlik kompaniyasi ("O'zavtoyo'l" DAK) boshqaruvi raisi sifatida faoliyat ko'rsatib kelgan edi.
Eslatib o'tamiz, O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 14 fevraldagi Farmoni bilan "O'zavtoyo'l" DAK faoliyati tugatilib, uning negizida Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi tashkil etildi.
O'zbekiston Prezidenti tomonidan imzolangan yana bir hujjat, ya'ni 2017 yil 18 martdagi PQ-2846-sonli qaroriga binoan Shuhrat Nazarov O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi raisining birinchi o'rinbosari etib tayinlandi.
Shuhrat Baxtiyorovich Nazarov ayni paytga qadar "O'zavtoyo'l" DAK boshqaruvi raisi o'rinbosari sifatida faoliyat ko'rsatib kelgan.
Prezidentning 2014 yil 14 fevraldagi "O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasi faoliyatini tashkil etish to'g'risida"gi qarori bilan tasdiqlangan qo'mita tashkiliy tuzilmasiga asosan, yangi tashkil etilgan qo'mita raisining birinchi o'rinbosari - moliya-iqtisodiyot, iqtisodiy tahlil va istiqboldagi rivojlanish, sanoatni rivojlantirish, xalqaro aloqalar hamda tashqi iqtisodiy aloqalar masalalariga rahbarlik qiladi.

Назначены председатель и первый заместитель председателя Государственного комитета по автомобильным дорогам
33011 18 марта, 2017 Распечатать Скачать (PDF 119 Kb)
Указом Президента Узбекистана Ш.Мирзиёева № УП-4991 от 18 марта 2017 года Абдурахмон Абдувалиев утвержден председателем  Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам.
Абдурахмон Абдулхаевич Абдувалиев до этого работал председателем правления Государственно-акционерной компании по строительству и эксплуатации автомобильных дорог (ГАК "Узавтойул").
Напоминаем, что Государственный комитет Республики Узбекистан по автомобильным дорогам был создан Указом Президента Республики от 14 февраля 2017 г. на базе упраздняемой ГАК "Узавтойул".
На основе еще одного документа, подписанным Президентом, т.е. постановлением № ПП-2846 от 18 марта 2017 г., Шухрат Назаров назначен первым заместителем председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам.
Шухрат Бахтиярович Назаров до этого работал заместителем председателя правления ГАК "Узавтойул".
На основе структуры центрального аппарата комитета, утвержденной постановлением Президента Республики Узбекистан "Об организации деятельности Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам и Республиканского дорожного фонда при Кабинете Министров Республики Узбекистан", курирует вопросы - финансово-экономического, экономического анализа и перспективного развития, развития промышленности, международного сотрудничества и внешнеэкономических связей.