Germaniya delegasiyalari bilan uchrashuvlar
"O'zavtoyo'l" AKda Germaniyaning qator kompaniyalari ishtirokida uchrashuv va muzokaralar bo'lib o'tdi. Ularda O'zbekiston hamda Germaniya Federativ Respublikasi o'rtasida avtomobil yo'llari qurilishi bo'yicha yo'lga qo'yilgan hamkorlik va uni samarali davom ettirish masalalari muhokama qilindi.
Germaniyaning O'zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Naytxard Xyofer-Vissing hamda GFR iqtisodiyot va energetika Federal vazirligi boshqarma boshlig'i o'rinbosari Bernxard Dux ishtirokida bo'lib o'tgan ushbu muzokaralarda ushbu mamlakatning "BOMAG GmbH", "AMMANN" kabi va boshqa kompaniyalari vakillari bilan kelgusida yo'lga qo'yilishi mumkin bo'lgan hamkorlik xususida so'z bordi.
Muzokaralar chog'ida O'zbekistonda mahalliy xomashyo va ishchi kuchi bazasida jahon andozalariga javob beradigan hamda O'zbekiston yo'l qurilishida ishlatiladigan ilg'or texnika va texnologiyalar ishlab chiqarishga ixtisoslashgan, asfaltbeton qorishmalari tayyorlashga yo'naltiriladigan, "BOMAG GmbH", "AMMANN" kompaniyalari  ishtirokidagi qo'shma korxonalar barpo etish, yo'lsozlik sohasiga investitsiyalar jalb etish masalalari muhokama qilindi.
O'z navbatida, nemis kompaniyalari mazkur taklif yuzasidan o'zlarining amaliy rejalarini yaqin vaqtda taqdim etishlarini ma'lum qilishdi.

Встречи с Германскими делегациями
В АК "Узавтойул" состоялись встречи с германскими компаниями. В них обсуждались вопросы сотрудничества между Узбекистаном и Федеративной Республики Германии в области дорожно-строительной отрасли.
Во время переговоров, которые участвовали Чрезвычайный и полномочный посол ФРГ в Республике Узбекистан Найтхард Хёфер-Виссинг и заместитель начальника управления Федерального министерства экономики и энергетики Бернхард Дух, также представители крупных немецких компаний, как "BOMAG GmbH", "AMMANN", отмечено, что дальнейшее сотрудничество в дорожно-строительной отрасли будет взаимовыгодным.
В ходе встречах, в целях создания на базе местных сырьевых ресурсов Республики современных высокотехнологичных конкурентоспособных производств, обеспечивающих насыщение внутреннего рынка необходимой дорожно-строительной техники и оборудования, со стороны АК "Узавтойул" предложено представителям немецких компаний рассмотреть возможность создания совместного предприятия по сборке асфальто-бетонных заводов и дорожно-строительной техники, используемых в дорожном хозяйстве с постепенной локализации производства комплектующих изделий и материалов в Республике на основе переработки местного сырья.
Стороны выразили заинтересованность дальнейшего рассмотрения вопросов о сотрудничестве в вышеуказанных направлениях.