Germaniya kompaniyasi rahbari bilan uchrashuv
Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasida – qo'mita raisi A.Abduvaliev hamda Germaniyaning "GP Papenburg AG" kompaniyasi boshqaruvi raisi Gyunter Papenburg o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv mamlakatimiz Prezidentining 2017-yil 30-noyabrdagi "O'zbekiston Respublikasining Germaniya Federativ Respublikasi bilan ikki tomonlama hamkorligini yanada mustahkamlash va kengaytirish chora-tadbirlari to'g'risi"gi qarori ijrosi doirasida tashkil etildi. Mazkur qarorda – asfalt qorishtiruvchi uskunalar va ularning ehtiyot qismlari ishlab chiqarish bo'yicha qo'shma korxona tashkil etish, shuningdek, "GP Papenburg AG" kompaniyasining O'zbekiston avtomobil yo'llari qurilishida davlat-xususiy sherikchiligi shartlari asosida ishtiroki imkoniyatlarini o'rganish kabi vazifalar ko'zda tutilgan edi.
Muzokarada "Teltomat" asfalt qorishtiruv zavodlarini ishlab chiqarish va ta'mirlash hamda asfalt-beton qoplamalarni regeneratsiya qilish bilan shug'ullanuvchi qo'shma korxona tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Germaniya kompaniyasi rahbari – uning korxonasi "Teltomat" zavodlarini modernizatsiya qilishga ixtisoslashgan maxsus dasturlarga ega ekanligini hamda asfalt qorishtiruvchi zavod majmualarini yig'ish bo'yicha o'zbekistonlik mutaxassislarni Germaniyada qayta o'qitishga tayyor ekanliklarini ta'kidladi.

Встреча с главой германской компанией
В Государственном комитете Республики Узбекистан по автомобильным дорогам состоялась встреча между председателем компании А.Абдувалиевым и председателем правления германской компании "GP Papenburg AG" Гюнтером Папенбургом.
Встреча была организована в рамках реализации постановления Президента нашей страны от 30 ноября 2017 г. "О мерах по дальнейшему укреплению и расширению двустороннего сотрудничества Республики Узбекистан с Федеративной Республикой Германией". Постановлением предусмотрено открытие совместного предприятия по производству асфальто-смесительных установок и запасных частей, а также изучение возможности участия компании "GP Papenburg AG" в строительстве автодорог в Узбекистане на принципах государственно-частного партнерства.
На встрече обсуждался вопрос о создании совместного предприятия для организации производства и ремонта асфальто-смесительных заводов "Тельтомат" и регенерации асфальтобетонных покрытий.
Во время встречи глава германской компании подчеркнул, что компания имеет программу по модернизации заводов "Тельтомат" и выразил готовность обучить узбекских специалистов по сборке комплекса асфальто-сместительных заводов с выездом в Германию.