17916 5-Iyun, 2017 Chop etish Yuklab olish (PDF 23 Kb)
GM Uzbekistan qo'shma korxonasi 2017 model yilida Chevrolet Tracker avtomobilini ishlab chiqaradi. Prezident Shavkat Mirziyoyev Andijon viloyatiga tashrifi jarayonida milliy avtoishlab chiqaruvchisining yangi avtomobili bilan tanishdi, deb xabar qildi "O'zbekiston" telekanalining "Axborot" dasturi.
Davlat rahbari ixcham krossover ruliga o'tirib, uning dizayni va imkoniyatlari bilan tanishdi. Avtomobil ekstereri GM'ning yangilangan Captiva, Malibu, Cobalt va boshqa modellarida qo'llanilgan yangi dizayn-konsepsiya asosida yaratilgan. Mashina intereriga ham o'zgartishlar kiritilgan.
Yangi modelning qachondan ishlab chiqarilishiga aniqlik kiritilmadi.
Eslatib o'tamiz, GM Uzbekistan 2015 yilda Chevrolet Tracker avtomobili mahalliy sharoitlarda sinovdan o'tkazilishi to'g'risida xabar qilgan edi.

GM Uzbekistan будет выпускать обновленный Tracker
С новым автомобилем, который будет выпускать GM Uzbekistan, в ходе посещения Андижанской области ознакомился Президент.
Совместное предприятие GM Uzbekistan будет выпускать Chevrolet Tracker 2017 модельного года. С новым автомобилем в линейке отечественного автопроизводителя в ходе посещения Андижанской области ознакомился Президент Шавкат Мирзиёев, сообщила программа "Ахборот" телеканала "Узбекистан".
Глава государства посидел за рулем компактного кроссовера, ознакомился с его дизайном и возможностями. Экстерьер автомобиля стилизован согласно новой дизайн-концепции GM, в которой созданы обновленные Captiva, Malibu, Cobalt и другие модели. Изменения также произошли в интерьере машины.
Когда будет начато производство новой модели, не уточняется.
Напомним, в 2015 году GM Uzbekistan сообщало о тестировании Chevrolet Tracker предыдущего поколения на поведение в местных условиях.