Jizzax viloyatidagi yo'llar tobora yaxshilanmoqda
Bugungi kunda yo'lingiz Jizzax tomonlarga tushsa, bu hududdagi avtomobil yo'llarining sifat jihatdan ancha yaxshilanganiga guvoh bo'lishingiz mumkin. Jumladan, 2015 yilning o'zida viloyatda xalqaro va davlat ahamiyatidagi 47 km yo'l qayta qurilishi, 12 km yo'l esa to'la ta'mirlanishi ko'zda tutilgan bo'lib, bugungi kunda bu ishlar jadal sur'atda davom etmoqda.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2014 yil 17 noyabrdagi "2015 yilda O'zbekiston Respublikasidagi Investitsiya dasturi to'g'risida"gi 2264-sonli Qarori ijrosi yuzasidan M-39 "Almati-Bishkek-Toshkent-Termiz" avtomobil yo'lining viloyatdan o'tgan 47 km qismida to'la ta'mirlash olib borilmoqda. Jumladan, M-39 avtomobil yo'lining Jizzax va G'allaorol tumanlari hududidan o'tuvchi 982-1017 va 1025-1037 kilometrlari oralig'idagi ishlar yil oxiriga qolmasdan yakuniga yetadi.
"Jizzaxavtoyo'l" hududiy yo'llardan foydalanish tashkiloti direktori Rustam Xoliqovning bergan ma'lumotiga ko'ra, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2015 yil 1 maydagi "Xalqaro va davlat ahamiyatida bo'lgan umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarini 2015 yilda to'la ta'mirlash Dasturi to'g'risida"gi 108-sonli qarori ijrosi bo'yicha ham M-39 avtomobil yo'lining viloyatdagi 950-962 kilometrlari oralig'ida, ya'ni 12 km yo'ldagi to'la ta'mirlash ishlari davom etmoqda.

Дороги в Джизакской области улучшаются
Сегодня, автомобилисты и пассажиры Самарканда, Бухары или Ургенча, проезжая по автомобильным дорогам Джизакской области ощущают себя более комфортно. Только в текущем 2015 г. планируется закончить реконструкцию в 47 км и капитально ремонтировать 12 км автомобильных дорог международного и государственного значения.
В рамках исполнения Постановления Президента страны № ПП-2264 от 17 ноября 2014 г. "Об инвестиционной программе Республики Узбекистан в 2015 году", в 47 километровой участке, т.е. на 982-1017 и 1025-1037 километрах автодороги международного значения М-39 "Алмати-Бишкек-Ташкент-Термез" планирована полная реконструкция. Эти дороги проходят через территории Джизакского и Галляаральского районов области. Реконструкционные работы будут завершены до конца года.
По информации руководителя областного подразделения ГАК "Узавтойул" Р.Халикова, согласно Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан №108 "О Программе капитального ремонта автомобильных дорог общего пользования международного и государственного значения на 2015 год" от 1 мая 2015 г., до конца года капитально ремонтируются 12 км, т.е. 950-962 км части автомобильной дороги М-39, которые проходят через территории области.