Kadrlar tayyorlash bo'yicha qo'shma qaror imzolandi
"O'zavtoyo'l" Davlat aksiyadorlik kompaniyasi hamda Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi O'rta maxsus va kasb-hunar ta'limi markazi bilan birgalikda, kollejlarni bitirayotgan yoshlarni ish bilan ta'minlash, O'zbek milliy avtomagistralini rivojlantirish va rekonstruktsiya qilish hamda respublikaning yo'l-transport kommunikatsiyalarini rivojlantirishda kichik mutaxassislarga bo'lgan talabni yanada qondirish maqsadida Qo'shma qarorga imzo chekildi.
Ushbu qo'shma qaror bilan:
• "O'zavtoyo'l" DAK tomonidan respublika hududlaridagi o'rta maxsus, kasb-hunar ta'limi muassasalarida kadrlar tayyorlashni yo'lga qo'yish yuzasidan taklif etilayotgan kasblar va ixtisosliklar ro'yxati;
• "Avtomobil yo'llari va yo'l qurilish mashina mexanizmlari yo'nalishi bo'yicha mutaxassislar tayyorlash dasturi";

Подписано совместное постановление по подготовке кадров
В целях обеспечения рабочими местами выпускников колледжей Республики, а также для удовлетворения потребности в кадров в строительстве и развитии Узбекского национального автомагистраля и дорожно-транспортных коммуникаций - Государственно акционерной компанией "Узавтойул" и Центром средне-специального и профессионального образования при Министерстве высшего и средне-специального образования Республики Узбекистан подписано совместное постановление.
Данным постановлением утверждены:
• перечень профессий и специальностей, предлагаемые ГАК "Узавтойул", в целях налаживание подготовки кадров в средне-специальных и профессиональных учреждениях в регионах Республики;
• "Программа подготовки специалистов по направлению автомобильных дорог и дорожно-строительных машин и механизмов";