Korrupsiyaga karshi kurashish bo'yicha tadbir
Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasida 9-dekabr – xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan tadbir o'tkazildi.
Tadbir davomida O'zbekiston Respublikasining "Korrupsiyaga qarshi kurashish to'g'risida"gi Qonuni to'g'risida ma'lumot berilib, mazkur qonun 6 bob, 34 ta moddadan iboratligi, u – korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida¬gi huquqiy munosabatlarni to'liq qonuniy tartibga solishga, davlat organlari, tashkilotlar hamda fuqarolik jamiyati institutlari tomonidan amalga oshirilayotgan korrupsiyaga¬ qarshi chora-tadbirlar samaradorligini oshirishga, fuqarolarning huquqiy ongi va hu¬quqiy madaniyatini yuksaltirish orqali jamiyatda korrupsiyaning har qanday ko'rinishlariga¬ toqat qilmaslik muhitini yaratishga xizmat qilishi haqida ma'lumotlar berib o'tildi.
Mazkur qonunning qabul qilinishi mamlakatimizda islohotlarning yangi davri boshlangani va bunda korrupsiyaga¬ qarshi kurashish davlatning ustuvor vazifasi ekanidan dalolat ekani alohida ta'kidlandi.
Xuddi shunday tadbir Toshkent avtomobil yo'llarini loyihalash, qurish va ekspluatatsiyasi institutida ham bo'lib o'tdi.

Мероприятие, посвященное противодействию коррупции
В Государственном комитете пол автомобильным дорогам проведено мороприятие, приуроченное к 9 декабрю – международному дню борьбы против коррупции.
В мероприятие было отмечено, что целью принятого Закона Республики Узбекистан "О противодействии коррупции", которого состоит из 6 глав и 34 статьи, является регулированием отношений в области противодействия коррупции.
Как известно, коррупция – незаконное использование лицом своего должностного или служебного положения с целью получения материальной или нематериальной выгоды в личных интересах или в интересах иных лиц, а равно незаконное предоставление такой выгоды. Антикоррупционная политика Комитета по автомобильным дорогам Республики Узбекистан представляет собой комплекс взаимосвязанных принципов, процедур и конкретных мероприятий, направленных на профилактику и пресечение коррупционных правонарушений в деятельности Комитета и подразделений.
Такое же мероприятие проведено и в Ташкентском институте по проектированию, строительству и эксплуатации автомобильных дорог.