Mukofotlangan yo'lsozlar
O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma besh yilligi munosabati bilan Prezidentning 2016 yil 24 avgustdagi Farmoniga ko'ra "O'zavtoyo'l" DAK tizimidagi korxona va tashkilotlarda mehnat qilayotgan quyidagi yo'lsozlar davlat mukofotlari bilan taqdirlandilar:
"Fidokorona xizmatlari uchun" ordeni bilan
Abdullaev Abdugapar Abdukaxarovich - Toshkent ko'prik xo'jaligini saqlashga ixtisoslashtirilgan ta'mirlash-foydalanish korxonasi ish boshqaruvchisi, Toshkent shahri
Raximbekov Hakimmirza O'razovich - Yangiqo'rg'on tumani yo'l xo'jaligi pudrat ta'mirlash-foydalanish korxonasi bo'lim boshlig'i, Namangan viloyati
Abduvaliev Abduraxmon Abdulxaevich - "O'zavtoyo'l" aktsiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi
Buryazov Shonazar Qo'chqarovich - Bog'ot tumani yo'l xo'jaligi pudrat ta'mirlash-foydalanish korxonasi buldozer mashinisti, Xorazm viloyati
Mavlanov Xolmamat Egamqulovich - Oqdaryo tumani yo'l xo'jaligi pudrat ta'mirlash-foydalanish korxonasi bo'lim boshlig'i, Samarqand viloyati
Xudayberganov Baxtiyor Ergashovich - Chinoz tumani yo'l xo'jaligi pudrat ta'mirlash-foydalanish korxonasi avtokatok mashinisti, Toshkent viloyati

10642 25 авг., 2016 Распечатать Скачать (PDF 115 Kb)
Указом Президента Республики Узбекистан от 24 августа 2016 г. в связи с двадцатипятилетием независимости нашей страны награждены слудующие дорожники, работающие в системе ГАК "Узавтойул":
орденом "Фидокорона хизматлари учун"
Абдуллаев Абдугапар Абдукахарович - прораб Ташкентского специализированного ремонтно-эксплуатационного предприятия по содержанию мостового хозяйства, город Ташкент
Рахимбеков Хакиммирза Уразович - начальник отдела подрядного ремонтно-эксплуатационного предприятия дорожного хозяйства Янгикурганского района, Наманганская область
Абдувалиев Абдурахмон Абдулхаевич - председатель правления акционерной компании "Ўзавтойўл"
Бурязов Шоназар Кучкарович - машинист бульдозера подрядного ремонтно-эксплуатационного предприятия дорожного хозяйства Багатского района, Хорезмская область
Мавланов Холмамат Эгамкулович - начальник отдела подрядного ремонтно-эксплуатационного предприятия дорожного хозяйства Акдарьинского района, Самаркандская область
Худайберганов Бахтиёр Эргашович - машинист автокатка подрядного ремонтно-эксплуатационного предприятия дорожного хозяйства Чиназского района, Ташкентская область
Искренне поздравляем награжденных сотрудников, желаем им крепкого здоровья и удачи в дальнейшей деятельности во имя процветания нашей Республики.