Navoiylik yo'lsozlarning yillik natijalari
Navoiylik yo'lsozlar ham o'tgan 2017 yilni sarhisob qilar ekanlar, bu borada erishilgan sezilarli natijalar va raqamlarni keltirish mumkin. O'tgan yil davomida mazkur viloyatdagi avtomobil yo'llarining talay qismida qurilish, ta'mirlash va saqlash ishlari amalga oshirildi.
Navoiy viloyati hududida 8138 km avtomobil yo'llari mavjud bo'lib, shundan 302 km – xalqaro ahamiyatdagi, 2490 km – davlat ahamiyatidagi, 1125 km – mahalliy ahamiyatdagi umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llari hisoblanib, ichki yo'llar 4221 kilometrni tashkil etadi. Demak, 2017 yil raqamlariga murojaat qilamiz:
Viloyatda xalqaro ahamiyatdagi M-37 "Samarqand-Buxoro-Turkmanboshi" avtomobil yo'lining 116-126 kilometrlarida - 10 km avtomobil yo'li qayta qurib, foydalanishga topshirildi. Bundan tashqari, 4R64g avtomobil yo'lining 12,7-kilometridagi temir yo'l ustidan o'tuvchi – yo'l o'tkazgich qayta qurildi. Xatirchi tumani hududidagi avtomobil yo'llarida 4 ta ko'prikda ta'mirlash ishlari to'liq tugatildi.
Xalqaro, davlat va mahalliy ahamiyatdagi 7 kilometrdan ortiq umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llari kapital ta'mirlandi.
O'tgan yili Navoiy viloyatidagi 117 km dan ortiq mintaqaviy ichki avtomobil yo'llari ta'mirlandi. Shuningdek, Navoiy shahridagi "G'alaba" shoh ko'chasining qariyb 3 km qismini to'la ta'mirlash hamda Navoiy erkin iqtisodiy zonasining 2 km ichki yo'llarini qurish ishlari olib borildi.
Navoiylik yo'lsozlarning yana bir natijasini aytib ztish o'rinliki, yil davomida ular tomonidan 16 dona zamonaviy yo'l qurilish texnikalari hamda zamonaviy "MIXO" tsementobeton qorishmasi ishlab chiqaruvchi zavod xarid qilindi va ishga tushirildi.

Годовые итоги Навоийских дорожников
Подытоживая 2017 год, так же можем привести многие достижения и цифры навоийских дорожников. За прошедший год в значительной части автомобильных дорог данной области производились ремонтно-строительные работы, а так же работы по эксплуатации.
Сеть автомобильных дорог Навоийской области составляет всего 8138 км, из них 302 км – автомобилные дороги международного значения, 2490 км – государственного, а 1125 км – местного значения, внутренние дороги составляют 4221 км. Обращаем внимание на цифры 2017 года:
В области реконструированы и введены в эксплуатацию 10 км (между 116-126 км) автомобильной дорогой М37 "Самарканд-Бухара-Туркменбаши". Кроме того, заново построен путепровод на 112, 7 километре автомобильной дороги 4Р64г. Закончены ремонтные работы на 4 мостах автомобильных дорог Хатирчинского района.
Капитально отремонтированы более чем 7 км автомобильных дорог международного, государственного и местного значения.
В прошлом году в Навоийской области отремонтировано более 117 км региональных автомобильных дорог. Кроме того, велся - капитальный ремонт на проспекте "Галаба" г.Навои (на 3 км) и строительство на 2 км внутренних дорог Навоийском СЭЗ.
В прошлом году в Навои реализованы 16 единиц новой дорожно-строительной техники и один цементо-бетонный завод.