Nobel mukofoti sovrindori – qo'mita tarkibidagi institut faxriy doktori bo'ldi
Toshkent avtomobil yo'llarini loyihalash, qurish va ekspluatatsiyasi institutida "Yo'l qoplamalarini barqaror boshqarish tizimlarini yaratish jarayonining muammolari" mavzusida ilmiy-amaliy seminar bo'lib o'tdi.
Mahalliy va xorijiy soha vakillari taklif etilgan ushbu tadbirda mamlakatimizdagi avtomobil yo'llarini loyihalashtirish, qurish va ulardan foydalanish ishlariga kompleks yondashuvni tashkil etish, bu borada xorijiy aloqalarni yo'lga qo'yish, kadrlarni tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishga qaratilgan dolzarb masalalar muhokama etiladi.
Seminarda ilk bor Singapur milliy universiteti professori, "Eng yaxshi maqola" nominatsiyasi bo'yicha Nobel mukofoti sovrindori, bir necha nufuzli akademiyalar akademigi, Singapur yo'l qoplamalari uyushmasi prezidenti Fua Tin Fang va Xitoyning Chan'an universiteti professori Chu Longjia ishtirok etdi.
Anjumanda janob Fua Tin Fangga Toshkent avtomobil yo'llarini loyihalash, qurish va ekspluatatsiyasi institutining faxriy doktori unvoni berildi.

Лауреат Нобелевской премии – почетный доктор института при комитете
В Ташкентском институте по проектированию, строительству и эксплуатации автомобильных дорог состоялся научно-практический семинар на тему "Проблемы создания устойчивых систем управления дорожных покрытий".
На мероприятии, на которое были приглашены местные и зарубежные представители отрасли, обсуждены вопросы по организации комплексного подхода к проектированию, строительству и эксплуатации автомобильных дорог, а также по развитию внешних связей, обучению, подготовки и переподготовки кадров.
В работе семинара впервые участвовали – лауреат международной Нобелевской премии, профессор Сингапурского национального университета, президент Ассоциации дорожного покрытия Сингапура Фуа Тин Фанг ва профессор Чаньаньского университета КНР Чу Лонгжиа.
На мероприятии г-ну Фуа Тин Фангу было присвоено звание почетного доктора Ташкентского института по проектированию, строительству и эксплуатации автомобильных дорог.