"O'zavtoyo'l" AK rahbariyatida yangi tayinlanish
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2016 yil 28 oktyabrdagi 367-sonli qarori bilan Obid Adilov "O'zavtoyo'l" aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisining o'rinbosari – bosh muhandisi lavozimiga tayinlandi.
Obid Chorievich Adilov – 1983 yilda Buxoro viloyati Olot tumanida tug'ilgan, millati o'zbek. 2008 yilda Toshkent avtomobil va yo'llar instituti magistraturasini tamomlagan. O'tgan yillar davomida "O'zavtoyo'l" kompaniyasi tizimidagi qator korxona va tashkilotlarda mehnat qilgan.
Hozirgi lavozimga tayinlanguniga qadar "Avtomagistral" ixtisoslashgan avtomobil yo'llarini qurish-ta'mirlash birlashmasi Toshkent halqa avtomobil yo'lidan foydalanish uchastkasi boshlig'i vazifasida ishlagan.
Eslatib o'tamiz, "O'zavtoyo'l" aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisining o'rinbosari–bosh muhandisi kompaniyadagi avtomobil yo'llarini qurish, ta'mirlash va ekspluatatsiya qilish, investitsion loyihalarning texnik nazorati, shuningdek, transport, mexanizatsiya va texnik ta'minot sohalariga rahbarlik qiladi.

Новое назначение в руководство АК "Узавтойул"
Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 367 от 28 октября 2016 г., Обид Адилов назначен заместителем председателя правления – главным инженером акционерной компании "Узавтойул".
Обид Чориевич Адилов – родился в 1983 году Алатском районе Бухарской области, по национальности узбек. В 2008 году закончил магистратуру Ташкентского автодорожного института. В течении несколько лет работал в разных предприятиях и организациях, входящих в структуру АК "Узавтойул".
До назначения зампредом компании занимал должность начальника участки по эксплуатацию Ташкентской кольцевой автомобильной дороги при объединения "Автомагистраль".
Напоминаем, что заместитель председателя правления – главный инженер акционерной компании "Узавтойул" руководит производственно-технической деятельностью компании, курирует вопросы строительства, ремонта и эксплуатации автомобильных дорог, технический контроль инвестиционных проектов, а также транспорта и механизации.