"O'zavtoyo'l" DAK boshqaruvining 2015 yil 1-yarim yillik yakunlari bo'yicha yig'ilishi
2015 yilning 22 iyul kuni "O'zavtoyo'l" DAK majlislar zalida kompaniya boshqaruvining 2015 yil 1-yarim yillik yakunlari bo'yicha kengaytirilgan yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishda kompaniya tizimidagi hududiy bo'linmalar, sohaviy korxona va tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi. Yig'ilishni kompaniya boshqaruv raisi A.Abduvaliev olib bordi.
Dastlab O'zbekiston Respublikasi Prezidenti I.Karimov tomonidan 2015 yilning 16 yanvarida, Vazirlar Mahkamasining yil yakunlariga bag'ishlab o'tkazilgan yig'ilishida belgilab berilgan – O'zbekistonning iqtisodiy rivojlanish dasturidagi ustuvor yo'nalishlarning kompaniyadagi ijrosi ko'rib chiqildi. Shuningdek, joriy yilning 1-yarim yilligida mamlakatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlariga qaratilgan, 2015 yil 16 iyulda bo'lib o'tgan Vazirlar Mahkamasi yig'ilishida ko'tarilgan masalalar ham diqqat markazida bo'ldi.
Yig'ilishda ta'kidlanganidek, 2015 yilning I yarim yilligi davomida umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarida tizim korxonalari tomonidan jami 672,2 mlrd. so'mlik yo'l qurilish, ta'mirlash va saqlash ishlari bajarilgan bo'lib, bu o'tgan 2014 yilning shu davriga nisbatan 121,7% ni tashkil etadi.
Investitsiya dasturiga muvofiq 2015 yilda 141,6 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvda bo'lgan avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruktsiya qilish ishlari belgilangan. Tuzilgan shartnoma va tasdiqlangan rejaga muvofiq I yarim yillik yakunlari bo'yicha 218,3 mlrd. so'mlik yo'l ishlari bajarilib, 45,5 km uzunlikdagi avtomobil yo'llari rekonstruktsiya qilindi.
Xalqaro, davlat va mahalliy ahamiyatdagi umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarida hamda shahar ko'chalarida "O'zavtoyo'l" kompaniyasi korxona va tashkilotlari tomonidan yo'llarni mukammal ta'mirlashda 81,4 mlrd. so'mlik ishlar amalga oshirilib, 24,3 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llari ta'mirlandi.
42654 km uzunlikdagi umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini saqlash va joriy ta'mirlash ishlari bo'yicha 2015 yilning I yarim yilligida 337,7 mlrd. so'mlik mablag'lar o'zlashtirildi.
Hisobot davri mobaynida tizim korxona va tashkilotlarida 180 nafar yangi ish o'rinlari yaratildi.
Yig'ilish davomida sohadagi yo'l qurilishi va uning ta'miridagi sifatga e'tibor qaratish, tizimdagi korxonalar tomonidan ishlab chiqarishni modernizatsiyalash kabi masalalarga tanqidiy yondashilib, muammolarni ijobiy hal etish yo'llari muhokama qilindi.

Заседание правления ГАК "Узавтойул" по итогам 1 полугодия 2015 года
22 июля 2015 года  в  зале заседаний компании "Узавтойул" состоялось расширенное заседание правления ГАК "Узавтойул" по итогам деятельности компании за 1 полугодие 2015 года. В заседание принимали участие руководители структурных подразделений, территориальных управлений и подведомственных организаций компании. Заседание вел председатель правления компании А.Абдувалиев.
В начале рассмотрен вопрос обеспечения выполнения решений по основным приоритетным задачам экономической программы развития Узбекистана на текущем году, определенным Президентом Республики Узбекистан И.Каримовым на заседании Кабинета Министров от 16 января 2015 года, а также задач, поставленных  на  заседании Кабинета Министров Республики Узбекистан от 16 июля  2015 года, которое было посвящено итогам социально-экономического развития страны за 1 полугодие 2015 года.
На заседании правления проанализированы итоги деятельности компании "Уавтойул" и его подразделений  за 1 полугодие. Как отмечалось, за прошедший период 2015 года в дорогах общего пользования Республики велись работы по строительству, капитального и текущего ремонта, а также по эксплуатации на общую сумму 672,2 млрд. сумов, т.к. это - по сравнению аналогичного периода прошлого 2014 г. составляет 121,7%.
По Инвестиционным программам за 2015 г. определено строительство и реконструкция 141,6 км автомобильных дорог общего пользования. Согласно контрактам и по утвержденному плану за I полугодие выполнены дорожные работы на общую сумму 218,3 млрд. сумов, и реконструированы 45, км автодорог.
Предприятиями компании "Узавтойул" в автомобильных дорогах общего пользования международного и государственного значения, а также городских дорогах велись капитальные ремонтные работы на 81,4 млрд. сумов. Отремонтированы 24,3 км автомобильные работы общего пользования.
Продолжалась бесперебойная работа по текущему ремонту и эксплуатацию на 42654 км автомобильных дорогах, входящих в состав Узбекский национальный автомагистрали. По итогам I квартала по этому направлению освоены 337,7 млрд. сумов.
За отчетный период в системе компании созданы 180 дополнительные рабочие места.
На заседание правления критически оценены такие вопросы, как качество в строительстве и реконструкции автомобильных дорог, а также процессы модернизации производства в подразделениях компании.