"O'zavtoyo'l" DAK rahbariyati Jahon banki missiyasi vakillari bilan uchrashdi
2015 yilning 21 yanvar kuni "O'zavtoyo'l" DAK rahbariyati hamda Jahon banki vakillari o'rtasida muzokaralar bo'lib, unda O'zbekiston Respublikasidagi umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarining mahalliy ahamiyatda bo'lgan qismlarini to'la ta'mirlashga taalluqli loyihalar muhokama etildi.
Jahon banki tomonidan ko'zda tutilayotgan loyihaga ko'ra, birinchi bosqichda Toshkent viloyati hududidan o'tgan umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarining mahalliy ahamiyatga molik bo'lgan 158 km qismidagi 20 ta uchastkasida to'la ta'mirlash olib borilishi mo'ljallanmoqda. Ikkinchi bosqichda esa xuddi shu toifadagi avtomobil yo'llarining Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatlaridagi qismlari tshla ta'mirlanishi ko'zda tutilgan.
Muloqot davomida shuningdek, "O'zavtoyo'l" DAK tarmoqlar bo'yicha rivojlantirish masalalari ham muhokama qilindi. Kompaniya raisi A.Abduvaliev bu kabi o'zaro amaliy muzokaralar foydali ekanligini ta'kidlab, ikki tomonlama ham manfaatli ekanini ta'kidladi.
Jahon banki missiyasining transport bo'yicha katta mutaxassisi Mustafo Benmaamar boshchiligidagi mehmonlar ham o'z navbatida iliq kutib olingani uchun minnatdorchilik bildirib, kelgusidagi mazkur loyihalar doirasidagi faol hamkorlikka umid bildirdi.

Руководители ГАК "Узавтойул" встретились с представителями миссии Всемирного банка
21 января 2015 года состоялось встреча руководителей ГАК "Узавтойул" спредставителями миссии Всемирного банка, целью встречи которое является дальнейшее обсуждение вопросов, касающихся проекта Всемирного банка по капитальному ремонту автомобильных дорог общего пользования местного значения в Республике Узбекистан.
По проекту Всемирного банка на первом этапе предусматриваются выделения заемных средств для капитального ремонта автомобильных дорог общего пользования местного значения в Ташкентской области на 20 участках автомобильных дорог протяженностью 158 км. На втором этапе предусматриваются выделения средств для капитального ремонта автомобильных дорог общего пользования такого же значения в Андижанской, Наманганской и Ферганской областях.
Также, на встрече обсуждены вопросы касающиеся институционального развития компании "Узавтойул". Председатель правления компании А.Абдувалиев подчеркнул, что такие встречи являются взаимовыгодными.
В свою очередь, гости, во главе со старшим специалистом по транспорту миссии Всемирного банка - Мустафа Бенмаамар, выразили благодарность за теплый приём и заявили о заинтересованности дальнейшего сотрудничества в рамках данного проекта.