"O'zavtoyo'l" DAKda yangi tayinlash
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori bilan Alisher Amirov "O'zavtoyo'l" davlat-aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisining o'rinbosari – bosh muhandisi lavozimiga tayinlandi.
Alisher Xurramovich Amirov – 1977 yilda Surxondaryo viloyati Boysun tumanida tug'ilgan, millati o'zbek. 2001 yilda Toshkent avtomobil va yo'llar institutini, 2014 yilda esa O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasini tugallagan. Qator yillar davomida O'zbekiston avtomobil va daryo transporti agentligi tizimida mehnat qilgan.
Hozirgi lavozimga tayinlanguniga qadar "O'zavtoyo'l" DAK Avtomobil yo'llaridan foydalanishni transport va mexanizatsiya hamda texnik ta'minlash boshqarmasi boshlig'i vazifasida ishlagan.
Eslatib o'tamiz, "O'zavtoyo'l" davlat-aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisining o'rinbosari – bosh muhandisi kompaniyadagi avtomobil yo'llarini qurish, ta'mirlash va ekspluatatsiya qilish, investitsion loyihalarning texnik nazorati, shuningdek, transport, mexanizatsiya va texnik ta'minot sohalariga rahbarlik qiladi.

Новое назначение в ГАК "Узавтойул"
Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан Алишер Амиров назначен заместителем председателя правления – главным инженером Государственно-акционерной компании "Узавтойул".
Алишер Хуррамович Амиров – родился в 1977 году Бойсунском районе Сурхандарьинской области, по национальности узбек. В 2001 году закончил Ташкентский автодорожный институт, в 2014 г. Академию государственного управления при Президенте Республики Узбекистан. Несколько лет работал в системе Узбекского агентства автомобильного и речного транспорта.
До назначения зампредом компании работал начальником управления транспорта, механизации и технического обеспечения эксплуатации автомобильных дорог ГАК "Узавтойул".
Напоминаем, что заместитель председателя правления – главный инженер Государственно-акционерной компании "Узавтойул" руководит производственно-технической деятельностью компании, курирует вопросы строительства, ремонта и эксплуатации автомобильных дорог, технический контроль инвестиционных проектов, а также транспорта и механизации.