"O'zavtoyo'l" vakillari Xitoyda tajriba almashishdi
Ma'lumki, Xitoydagi avtomobil yo'llari va ko'priklar jahondagi eng namunaviy yo'llardan hisoblanadi. Sohadagi yutuqlar nuqtai nazaridan, bu davlat bilan tajriba almashadigan jihatlar ko'p. Joriy yilning 20-27 yanvar kunlari kompaniya tarkibidagi korxonalar vakillaridan iborat bir guruh o'zbekistonlik yo'lsozlar Xitoy Xalq Respublikasining Shanxay shahrida bo'lib, tajriba almashishdi.
O'z tashriflari davomida mutaxassislarimiz Xitoyning "Hargan Engineering", "China Railway Tunnel Overseas Engineering", "Shanghai Sanme Mining Machinery" kabi va boshqa - aynan yo'lsozlik va ko'priksozlikka ixtisoslashgan yirik kompaniyalar rahbarlari bilan uchrashib, o'z tajribalari bilan o'rtoqlashishdi. Bu boradagi Xitoyda yo'lga qo'yilgan ish bilan yaqindan tanishildi.
Safar davomida bo'lib o'tgan birgalikdagi nazariy va amaliy mashg'ulotlar hamda olingan taasurotlar mutaxassislarimizga O'zbekistonda avtomobil yo'llari, ko'p qavatli yo'l o'tkazgich va ko'priklar qurilishi hamda takomillashtirilishida o'z samarasini berishi shubhasiz.

Представители "Узавтойул" обменялись опытом в Китае
Как известно, в Китае очень развито строительство автомобильных дорог и мостов. В целях дальнейшего приобретения и изучения этого результата, было бы полезным произвести обмен опытом в данном направлении. В виду этого 20-27 января с.г. группа представителей разных предприятий, входящих в состав компании "Узавтойул" посетила г.Шанхай Китайской Народной Республики.
В ходе визита наши специалисты встретились с руководством таких компаний, как "Hargan Engineering", "China Railway Tunnel Overseas Engineering", "Shanghai Sanme Mining Machinery", специализирующихся в области дорожно- и мостостроительного производстства, что дало возможность практического обмена опыта по широкому кругу вышеназванных проблем.
Опыт полученный в ходе совместных теоритических и практических мероприятий станет еще одним вкладом в вопросах проектирования и строительства автомобильных дорог, многоярусных путепроводов и мостов, для специалистов-дорожников Республики Узбекистан.