O'zbekiston Prezidenti AQSh Qurolli Kuchlari Markaziy qo'mondonligi qo'mondonini qabul qildi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 26-aprel kuni mamlakatimizga amaliy tashrif bilan kelgan AQSh Qurolli Kuchlari Markaziy qo'mondonligi qo'mondoni, general Jozef Leonard Votelni qabul qildi.
Suhbat chog'ida ikki tomonlama o'zaro manfaatli va serqirra hamkorlik, jumladan, harbiy va harbiy-texnik sohalardagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Mintaqada xavfsizlik va barqarorlikni ta'minlash masalalari yuzasidan fikr almashildi. Afg'onistonda yuzaga kelayotgan vaziyat va ushbu mamlakatda tinchlikka erishish istiqbollariga alohida e'tibor qaratildi.
Jozef Votel O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga qabul uchun samimiy minnatdorlik bildirdi, Amerika Qo'shma Shtatlari O'zbekiston – Amerika munosabatlarini izchil rivojlantirish va mustahkamlashni davom ettirishga tayyor ekanini qayd etdi.

Uzbekistan's President received commander of the United States Central Command
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on 26 April received Joseph Leonard Votel, a commander of the United States Central Command, who arrived in our country with a working visit.
The topical issues of bilateral mutually beneficial and multifaceted cooperation, including in military and military-technical spheres were discussed during the conversation.
The parties exchanged views on the issues of ensuring security and stability in the region. A particular attention was attached to the evolving situation in Afghanistan and prospective of attaining peace in this country.
Joseph Votel sincerely thanked President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev for a warm welcome and reaffirmed that the United States of America stand ready to continue the course of dynamic development and reinforcing the Uzbekistan-US relations.