O'zbekiston Prezidenti AQSh Qurolli Kuchlari Markaziy qo'mondonligi qo'mondonini qabul qildi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 26-aprel kuni mamlakatimizga amaliy tashrif bilan kelgan AQSh Qurolli Kuchlari Markaziy qo'mondonligi qo'mondoni, general Jozef Leonard Votelni qabul qildi.
Suhbat chog'ida ikki tomonlama o'zaro manfaatli va serqirra hamkorlik, jumladan, harbiy va harbiy-texnik sohalardagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Mintaqada xavfsizlik va barqarorlikni ta'minlash masalalari yuzasidan fikr almashildi. Afg'onistonda yuzaga kelayotgan vaziyat va ushbu mamlakatda tinchlikka erishish istiqbollariga alohida e'tibor qaratildi.
Jozef Votel O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga qabul uchun samimiy minnatdorlik bildirdi, Amerika Qo'shma Shtatlari O'zbekiston – Amerika munosabatlarini izchil rivojlantirish va mustahkamlashni davom ettirishga tayyor ekanini qayd etdi.

Президент Узбекистана принял командующего Центральным командованием Вооруженных сил США
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26 апреля принял командующего Центральным командованием Вооруженных сил США генерала Джозефа Леонарда Вотела, прибывшего в нашу страну с рабочим визитом.
В ходе состоявшейся беседы были обсуждены актуальные вопросы двустороннего взаимовыгодного и многопланового сотрудничества, в том числе в военной и военно-технической сферах.
Состоялся обмен мнениями по вопросам обеспечения безопасности и стабильности в регионе. Особое внимание было уделено складывающейся ситуации в Афганистане и перспективам достижения мира в этой стране.
Джозеф Вотел искренне поблагодарил Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева за теплый прием и подтвердил, что Соединенные Штаты Америки готовы продолжить курс на динамичное развитие и укрепление узбекско-американских отношений.