O'zbekiston Prezidentining Qozog'istonga tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog'iston Respublikasi Prezidenti Nursulton Nazarboyevning taklifiga binoan 2017-yil 9-10-sentabr kunlari Qozog'istonga tashrif buyuradi va Islom hamkorlik tashkilotining Fan va texnologiyalar bo'yicha birinchi sammitida ishtirok etadi.
Davlatimiz rahbari tashrif doirasida Ostona shahrida "EXPO-2017" xalqaro ixtisoslashgan ko'rgazmasining rasmiy yopilish marosimida ishtirok etishi hamda xorijiy delegatsiyalar rahbarlari bilan ikki tomonlama qator uchrashuvlar o'tkazishi rejalashtirilgan.

On the forthcoming visit of the President of Uzbekistan to Kazakhstan
On September 9-10, 2017, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will visit Kazakhstan at the invitation of the President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev and take part in the First Summit of the Organization of Islamic Cooperation on science and technology.
The program of the visit of the head of our state also includes participation in the official closing ceremony of the international specialized exhibition "EXPO – 2017" in the city of Astana and conduction of a number of bilateral meetings with heads of foreign delegations.