O'zbekiston Prezidentining Rossiyaga davlat tashrifi to'g'risida
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putinning taklifiga binoan 2017-yilning 4-5-aprel kunlari davlat tashrifi bilan Rossiyada bo'ladi.
Rossiya rahbariyati bilan uchrashuv va muzokaralarda O'zbekiston bilan Rossiya o'rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlashga qaratilgan keng ko'lamli masalalar, siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-kommunikatsiya, ilmiy-texnik, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi o'zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari atroflicha muhokama qilinadi.
Davlat rahbarlari mintaqaviy va xalqaro dolzarb muammolar yuzasidan ham fikr almashadilar.
Oliy darajadagi muzokaralar yakunlari bo'yicha ikki davlat Prezidentlarining Qo'shma bayonoti qabul qilinishi rejalashtirilgan.
Tashrif doirasida O'zbekiston – Rossiya munosabatlarini izchillik bilan rivojlantirish, o'zaro hamkorlikni sifat jihatidan yangi bosqichga ko'tarishga qaratilgan hukumatlararo, idoralararo bitimlar, tijorat shartnomalari va boshqa qator hujjatlar imzolanishi ko'zda tutilgan.

President Shavkat Mirziyoyev to pay a state visit to Russia on 4-5 April
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a state visit to the Russian Federation on 4-5 April 2017 at the invitation of President Vladimir Putin.
During the meetings and negotiations with the Russian leadership, a wide range of issues on bilateral agenda, prospects of developing mutually beneficial cooperation in political, trade-economic, investment, transport-communications, scientific-technical, cultural-humanitarian and other spheres will be thoroughly considered in the context of reinforcing the strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Russia.
The Heads of State will also exchange opinions on regional and international matters.
Following the negotiations at the highest level, a Joint declaration of the Presidents of the two countries is expected to be adopted.
Within the framework of the visit, a large package of intergovernmental, inter-ministerial agreements, commercial contracts and other documents, aimed at consistent deepening of the Uzbekistan-Russia relations, elevating them to a qualitatively new level of interaction, will be signed.