O'zbekiston Prezidentining Turkmanistonga tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Gurbanguli Berdimuhamedovning taklifiga binoan 2017-yil 6-7-mart kunlari davlat tashrifi bilan Turkmanistonda bo'ladi.
Tashrif doirasida davlat rahbarlari O'zbekiston – Turkmaniston munosabatlariga doir keng ko'lamli masalalarni muhokama qiladilar, tomonlarni qiziqtirgan mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb muammolar yuzasidan fikr almashadilar.
Oliy darajadagi muzokaralar yakunlari bo'yicha davlat rahbarlarining Qo'shma bayonoti, Strategik sheriklik to'g'risidagi shartnoma, shuningdek, turli sohalardagi o'zaro hamkorlikni yanada rivojlantirishga qaratilgan qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

President of Uzbekistan to visit Turkmenistan next week
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay an official visit to Turkmenistan on 6-7 March 2017 at the invitation of President Gurbanguly Berdimuhamedov.
During the visit, the Heads of state will discuss a wide array of issues of the Uzbekistan-Turkmenistan relations, exchange views on critical problems on the regional and international agenda, representing a shared interest.
Following the negotiations at the highest level, a joint Declaration of the Heads of state, a treaty on strategic partnership as well as several bilateral documents, aimed at further development of cooperation in various spheres will be signed.