O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Rossiya Federatsiyasi Hukumati raisini qabul qildi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2-noyabr kuni mamlakatimizda rasmiy tashrif bilan bo'lib turgan va MDH Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etadigan Rossiya Federatsiyasi Hukumati raisi Dmitriy Medvedevni qabul qildi.
Suhbat chog'ida joriy yilning aprel oyida Moskva shahrida o'tgan oliy darajadagi muzokaralar, ikki mamlakat rahbarlarining uchrashuvlari, jumladan, oktyabr oyida MDHning Sochi sammiti doirasidagi muloqoti strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlashga kuchli sur'at bag'ishlagani, o'zaro hamkorlikni sifat jihatidan yangi mazmun bilan boyitgani alohida ta'kidlandi.
Ko'p qirrali O'zbekiston – Rossiya munosabatlarini yanada kengaytirish, o'zaro savdo hajmini oshirish, iqtisodiyotning turli tarmoqlarida qo'shma kooperatsiya loyihalarini hayotga tatbiq etish, madaniy-gumanitar aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Rossiya Hukumati raisi Dmitriy Medvedev O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirdi va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putinning ezgu tilaklarini yetkazdi.
Mamlakatlarimiz sheriklik munosabatlari va o'zaro amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlashdan manfaatdor ekanligi ta'kidlandi.

President of the Republic of Uzbekistan received the Prime Minister of the Russian Federation
On November 2, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Prime Minister of the Russian Federation Dmitry Medvedev, who arrived in our country on an official visit, as well as to attend the regular meeting of the Council of Heads of Governments of the CIS.
At the meeting, it was emphasized that negotiations at the highest level that were held in Moscow in April this year, as well as regular meetings of the leaders of the two countries, including within the framework of the CIS summit in the city of Sochi last month, gave a powerful impetus to strengthening relations of strategic partnership and alliance, filled bilateral cooperation with qualitatively new content.
Issues of further expansion and deepening of Uzbekistan – Russia multifaceted relations, increasing the volume of mutual trade, implementation of joint projects on cooperation in various sectors of the economy, development of cultural and humanitarian exchange were discussed.
The Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev expressed gratitude to the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev for the warm welcome and conveyed greetings and best wishes of the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
The readiness for further development and strengthening of partnership relations and mutually beneficial practical cooperation between our countries was noted.