O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning O'zbekiston xalqiga Yangi yil tabrigi
Siz, muhtaram otaxon va onaxonlar, mehribon opa-singillarimiz, navqiron yoshlarimiz, butun xalqimizni yangi yil bayrami bilan chin qalbimdan tabriklayman.
Barchangizga sihat-salomatlik, baxt va quvonch tilayman.
Poyoniga yetayotgan 2016-yilda yurtimiz hayotida yaxshi kunlar, ulkan yutuq va marralar ko'p bo'ldi. Shu bilan birga, afsuski, boshimizga og'ir tashvish va sinovlar ham tushdi.
Lekin bu sinovlar el-yurtimizni yanada birlashtirdi. Mard xalqimizning matonati tufayli biz bu sinovlardan ham munosib o'tdik.
Yakuniga yetayotgan yil avvalo mustaqil Vatanimiz 25 yoshga to'lgan yil sifatida tariximizda o'chmas iz qoldirmoqda.
O'tayotgan yilni dehqon va fermerlarimiz, ishchi va quruvchilar, o'qituvchi va shifokorlar, jasur harbiylarimiz, olimlar, ijodkor ziyolilar – barcha kasb egalari o'z sohalari bo'yicha yorug' yuz bilan yakunladilar.
Ayniqsa, yurtimiz sportchilari Olimpiada va Paralimpiya o'yinlarida erishgan beqiyos yutuqlar mamlakatimiz shuhratini butun dunyoda yanada yuksaltirdi.
Bir so'z bilan aytganda, o'tib borayotgan yildan rozi bo'lib, har qancha shukrona aytsak arziydi.
Biz kirib kelayotgan 2017-yilga "Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili" deb nom berdik.
Buning negizida "Inson manfaatlari hamma narsadan ulug'" degan olijanob maqsad va vazifalar yotibdi.
Yangi yilda bu boradagi dasturiy vazifalarni amalga oshirishda barchamizning, avvalo, rahbar va yetakchilarning bir jonu bir tan bo'lib, astoydil mehnat qilishlariga ishonaman.
Yurtimizda tinchlik va barqarorlik, taraqqiyot, o'zaro hurmat va mehr-oqibatni mustahkamlash bundan buyon ham asosiy vazifamiz bo'lib qoladi.

Новогоднее поздравление народу Узбекистана Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева
Искренне, от всей души поздравляю наших уважаемых отцов и матерей, дорогих женщин, нашу замечательную молодежь, весь народ Узбекистана с наступающим Новым годом.
Желаю всем вам здоровья, счастья и благополучия.
В уходящем году в нашей стране было много светлых, радостных дней, больших успехов и достижений. Не обошлось, к сожалению, без тяжелых испытаний. Но они еще больше сплотили нас. И мы достойно преодолели все трудности благодаря мужеству и стойкости нашего народа.
Безусловно, 2016 год оставит яркий след в нашей истории как год 25-летия независимости Узбекистана.
В уходящем году наши дехкане и фермеры, рабочие и строители, учителя и врачи, военнослужащие, деятели науки и культуры – представители всех профессий достигли весомых результатов.
Особенно прославили страну наши спортсмены, добившиеся в этом году ярких, выдающихся побед на Олимпийских и Паралимпийских играх.
Одним словом, уходящий год был для нас во многом успешным и благополучным.
2017 год мы объявили в нашей стране Годом диалога с народом и интересов человека.
В основе этого лежит важнейший для нас принцип "Интересы человека – превыше всего".
Я уверен, что все мы, в первую очередь руководители, объединим наши усилия и возможности для реализации программных задач нового года.
Нашей приоритетной задачей и впредь останется укрепление в стране атмосферы мира и спокойствия, межнационального и гражданского согласия.
В эти радостные мгновения я еще раз от всей души поздравляю всех вас с замечательным новогодним праздником.