O'zbekistonda 2017 yil I yarim yilligida 2757,8 km mintaqaviy yo'l va shahar ko'chalari ta'mirlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 14-fevraldagi "2017-2018 yillarda mintaqaviy avtomobil yo'llarini rivojlantirish dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PQ-2775-sonli qarori bilan qabul qilingan Dastur asosida joriy yilning yanvar-iyun oylari davomida mamlakat yo'lsozlari tomonidan 2757,8 km uzunlikdagi xo'jaliklararo qishloq avtomobil yo'llari, shaharlar, shahar posyolkalari, qishloq va ovullarning ko'chalari ta'mirlandi.
Xususan, Qoraqalpog'iston Respublikasi bo'yicha 115,2 km, Andijon viloyatida – 292,5 km, Buxoro viloyatida – 207,3 km, Jizzax viloyatida – 183,5 km, Qashqadaryo viloyatida – 255,6 km, Navoiy viloyatida – 107,4 km, Namangan viloyatida – 225 km, Samarqand viloyatida – 208,7 km, Sirdaryo viloyatida – 115,3 km, Surxondaryo viloyatida – 313,2 km, Toshkent viloyatida – 144,8 km, Farg'ona viloyatida – 345,6 km, Xorazm viloyatida – 189,4 km va Toshkent shahrida – 54,3 km ichki yo'l va ko'chalarni shu safga kiritish mumkin.
Alohida qayd etish lozimki, mazkur ish hajmi – o'tgan yilning xuddi shu davriga nisbatan solishtirganda, 4 baravar ziyodni tashkil etmoqda.

За I полугодие в Узбекистане отремонтировано 2757,8 км региональных дорог и городских улиц
В соответствии с Постановлением Президента Узбекистана № ПП-2775 от 14 февраля 2017 г. "О мерах по реализации Программы развития региональных автомобильных дорог на 2017- 2018 годы", за период январь-июнь текущего года дорожниками Республики отремонтировано 2757,8 км межхозяйственных сельских автомобильных дорог, улиц городов, городских поселков, кишлаков и аулов.
В том числе, по Республике Каракалпакстан – 115,2 километров, Андижанской области – 292,5 км, Бухарской – 207,3 км, Джизакской – 183,5 км, Кашкадарьинской –  255,6 км, Навоийской –  107,4 км, Наманганской – 225 км, Самаркандской – 208,7 км, Сырдарьинской –115,3 км, Сурхандарьинской – 313,2 км, Ташкентской – 144,8 км, Ферганской – 345,6 км, Хорезмской областях – 189,4 км и по городу Ташкенту –54,3 км.
Следует отметить, что данный объем работ почти в 4 раза больше аналогичного показателя прошлого года.