O'zbekistondagi qaysi mintaqaviy ichki yo'llar ta'mirlanadi?
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoev 2017 yilning 14 fevral kuni imzolangan "2017-2018 yillarda mintaqaviy avtomobil yo'llarini rivojlantirish dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qaroriga muvofiq ikki yil davomida ta'mirlanadigan mamlakatdagi ichki yo'llar va ko'chalar viloyatlar va tumanlar kesimida tasdiqlandi.
Qarorga ko'ra, Qoraqalpog'iston Respublikasi bo'yicha 295 kilometr, Andijon viloyati bo'yicha – 324 kilometr, Buxoro viloyati bo'yicha – 439 kilometr, Jizzax viloyati bo'yicha – 222 kilometr, Qashqadaryo viloyati bo'yicha – 679 kilometr, Navoiy viloyati bo'yicha – 216 kilometr, Namangan viloyati bo'yicha – 309 kilometr, Samarqand viloyati bo'yicha – 479 kilometr, Surxondaryo viloyati bo'yicha – 535 kilometr, Sirdaryo viloyati bo'yicha – 267 kilometr, Toshkent viloyati bo'yicha – 516 kilometr, Farg'ona viloyati bo'yicha – 520 kilometr, Xorazm viloyati bo'yicha – 321 kilometr va Toshkent shahri bo'yicha – 332 kilometr yo'llar va ko'chalarni ta'mirlash nazarda tutilgan.
Mazkur qarorning 3-ilovasiga muvofiq 2017-2018 yillar davomida xo'jaliklararo qishloq avtomobil yo'llari, shaharlar, shahar posyolkalari, qishloq va ovullarning ko'chalarini to'la va joriy ta'mirlashning asosiy parametrlari aniqlandi.

Какие региональные внутренние дороги ремонтируются в Узбекистане?
Согласно постановления Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева "О мерах по реализации Программы развития региональных автомобильных дорог на 2017- 2018 годы" от 14 февраля 2017 г. утверждены списки ремонтируемых межхозяйственных внутренних дорог и улиц нашей страны в разрезе областей и районов.
С постановлением в Республике Каракалпакстан предусмотрено отремонтировать 295 километров, в Андижанской области – 324 километра, Бухарской – 439 километров, Джизакской – 222 километра, Кашкадарьинской – 679 километров, Навоийской – 216 километров, Наманганской – 309 километров, Самаркандской – 479 километров, Сурхандарьинской – 535 километров, Сырдарьинской – 267 километров, Ташкентской – 516 километров, Ферганской – 520 километров, в Хорезмской области – 321 километр и в городе Ташкенте – 332 километра дорог и улиц.
Согласно приложении № 3 данного постановления утверждены основные параметры капитального и текущего ремонта межхозяйственных сельских автомобильных дорог, улиц городов, городских поселков, кишлаков и аулов на 2017-2018 годы.