Prezident yubiley munosabati bilan bildirilgan tabriklar uchun minnatdorlik izhor etdi
Tug'ilgan kunimga 60-yil to'lishi munosabati bilan uzoq-yaqindan qutlovlar, tabriknoma va maktublar yo'llagan davlat va hukumat boshliqlariga, xorijiy siyosat va jamoat arboblari, ishbilarmon doiralar vakillariga, xalqaro tashkilotlar rahbarlariga, yurtimizdagi mahallalar va mehnat jamoalariga, barcha vatandoshlarimga o'zimning samimiy minnatdorligimni izhor etaman.
Mening sha'nimga bildirilgan ezgu tabrik va tilaklarni, avvalambor, O'zbekiston xalqi va davlatiga yuksak hurmat va ehtirom, mamlakatimizning bugungi va ertangi kuniga bo'lgan ishonch ifodasi sifatida qabul qilaman.
Fursatdan foydalanib, mehnatsevar, bag'rikeng va olijanob xalqimizga yana bir bor chin qalbimdan farzandlik mehrimni bildiraman.
Ko'p millatli O'zbekiston xalqining baxtu saodati va farovonligi yo'lida sadoqat bilan xizmat qilish uchun bundan buyon ham bor kuch va g'ayratim, bilim va tajribamni safarbar etaman.

Президент выразил благодарность за поздравления с юбилеем
Выражаю искреннюю благодарность главам государств и правительств, зарубежным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям махаллей и трудовых коллективов нашей страны, всем соотечественникам за поздравительные послания в связи с моим 60-летием.
Поступившие в мой адрес поздравления с добрыми пожеланиями я воспринимаю, прежде всего, как проявление высокого уважения к народу Узбекистана, уверенности в нынешнем и завтрашнем дне нашей Родины.
Пользуясь случаем, хочу еще раз от всего сердца выразить свое уважение и любовь нашему трудолюбивому, мужественному и благородному народу.
Заверяю, что и впредь я буду отдавать все свои силы и энергию, знания и опыт служению во имя счастья и благополучия многонационального народа Узбекистана.