Qirg'iziston elchisi bilan uchrashuv
O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining rasmiy sayti xabariga ko'ra, bugun – 13-sentabr kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Komilov Qirg'iziston Respublikasining Favqulodda va muxtor elchisi Daniyar Sidiqovni qabul qildi.
Uchrashuv chog'ida O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2017 yil 5-6 sentabr kunlari Qirg'izistonga davlat tashrifi va oliy darajada bo'lib o'tgan muzokaralar doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishning aniq masalalari muhokama qilindi.

Meeting with the Ambassador of Kyrgyzstan
As reported on the official website of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, on September 13, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kyrgyz Republic Daniyar Sydykov.
At the meeting, practical issues of implementing the agreements reached during the state visit of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on September 5-6, 2017 in Kyrgyzstan and the negotiations at the highest level, were discussed.