Qiziqish bildirish so'rovi
Topshiriq nomi: Toshkent viloyatida mahalliy ahamiyatidagi avtomobil yo'llarinining ko'shimcha uchastkalarini ta'mirlashga Texnik nazorat
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasi "Maxaliy axamiyatdagi avtomobil yo'llarni rivojlantirish" loyixasi bilan bog'liq xarajatlarni moliyalashtirish uchun Jahon bankidan kredit olgan bo'lib, ayni payta ushbu mablag'larning bir qismini konsalting xizmatlarini yo'naltirmoqchi
Konsalting xizmatlari ("Xizmatlar") qo'yidagilarni o'z ichiga oladi:
(i) O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasiga (Buyurtmachi) qo'rilish ishlarini sifatli va o'z vaqtida bajarilishini ta'minlash maqsadida shartnomalarni boshqarish va texnik nazoratni amalga oshirishda ko'maklashish.
(ii) Yo'l loyihasiga binoan atrof-muhitni mahofaza qilish va ijtimoiy himoya choralarini to'liq bajarilishini ta'minlash
Mahalliy konsalting kompaniyasi o'z xizmatlarini 5 oy davomida taqdim etadi.
Respublika yo'l jamg'armasi vakolatli konsalting kompaniyalarini (Maslahatchi) xizmat ko'rsatishga Qiziqish bildirishga taklif etadi. Manfaatdor kompaniyalar xizmatlarni bajarish uchun malaka va tegishli tajribaga ega bo'lganligi to'g'risida ma'lumot taqdim etishlari kerak (risolalar, o'xshash topshiriqlarni tavsifi, o'xshash sharoitdagi ish tajriba, xodimlarning tegishli malakalari va boshqalar).
Faqat malakali kompaniyalar qisqa ro'yxatga qiritiladi. Qisqa ro'yxat mezonlari quyidagicha:
- Malahatchining umumiy va maxsus, shu jumladan xalqaro moliya institularni tomonidan maliyalashtrilgan yo'l qurilishiga texnik nazorat ko'rsatish bo'yicha tajribasi;
- O'zbekiston Respublikasida oldingi ish tajribasi;
- 8 yillik maxsus tajribaga ega malakali tayinlangan ekspertlar va asosiy ekspertlarning mavjudligi.
Manfaatdor kompaniyalar Jahon bankining 2011 yil yanvardagi va 2014 yil iyul oyida tahrirlangan "Jahon banki qarz oluvchilari tomondina XTTB va XTA kreditlari va grantlari uchun maslahatchilarni tanlash va yo'llash" ("Maslahatchilar uchun ko'rsatmalar") yo'riqnomasining 1.9 va 1.11-bandlariga muvofiq Jahon bankining manfaatlar to'qnashuvi va muvofiqlik bo'yicha siyosatiga e'tibor berishlari kerak.
Maslahatchilarning Qiziqish bildirishga so'rovlari individual firma, qo'shma korxona yo'ki sub-konsultant birlashma shakllarida taqdim etishlari mumkin. Qo'shma korxonaning barcha ishtirokchilari butun topshiriqlarning bajarilishi uchun birgalikda va alohida javobgar bo'ladilar. Biroq, sub-konsultantning tajribasi qisqa ro'yxatga olish uchun hisobga olinmaydi. Maslaxatchi Jahon banking 2011 yil yanvardagi va 2014 yil iyul oyida tahrirlangan "Jahon banki qarz oluvchilari tomonidan maslahatchilarni tanlash va yo'llash" yo'riqnomasida tavsiflangan malaka asosida tanlanadi. Ko'shimcha ma'lumotlarni qo'yidagi manzil bo'yicha ish vaqti 09:00 dan 18:00 gacha olishingiz mumkin.
Qiziqish bildirishnomalari 2022-yil 20-iyungacha yozma ravishda quyidagi manzilga (shaxsan yoki pochta, faks, elektron pochta orqali) asl nusxasi ingliz tilida va nusxasi rus tiliga tarjima bilan taqdim etiladi. Ingliz va rus tilidagi hujjatlar o'rtasida farqlar mavjud bo'lsa, ingliz tilidagi nusxa ustunlik qiladi.
Texnik topshiriqni olish uchun quyidagi havola bo'yicha o'ting yo'ki elektron pochta manziliga so'rov yuboring:

Request for expressions of interest (reoi)
Assignment: Consulting Services for Construction Supervision for Rehabilitation of Additional Sections of Regional Roads in Tashkent region
The Republican Road Fund (RRF) under Committee for Roads of the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan has received financing from the International Development Association (IDA) toward the cost of the proposed "Regional Roads Development Project", and intends to apply part of the proceeds for consulting services.
The consulting services ("the Services") include:
(i) Assist the Republican Road Fund under the Road Committee of the Republic of Uzbekistan (RRF) ("the Client") in administering the contracts and supervising the construction works to ensure their quality and timely completion;
(ii) Ensure environmental protection and social safeguards are properly implemented in accordance with the designs of the project roads.
The Local Consulting firm will be hired for 5 months.
The Republican Road Fund now invites eligible consulting firms ("Consultants") to indicate their interest in providing the Services. Interested Consultants should provide information demonstrating that they have the required qualifications and relevant experience to perform the Services (brochures, description of similar assignments, experience in similar conditions, availability of appropriate skills among staff, etc.).
Only qualified firms shall be short-listed. The shortlisting criteria are:
- General and specific experience of the Consultant (firm) relevant to the assignment, including in road construction supervision under projects financed by the International Financing Institutions;
-  Previous work experience in Uzbekistan;
- Availability of qualified for the Assignment Experts and the key staff at least 8 years of specific experience in the assignment area.
The attention of interested Consultants is drawn to paragraphs 1.9 and 1.11 of the World Bank's Guidelines: Selection and Employment of Consultants under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers" dated January 2011 and revised in July 2014 ("Consultant Guidelines"), setting forth the World Bank's policy on conflict of interest and eligibility.
Consultants may submit their EOI as an individual firm or in association in the form of a joint venture or sub-consultancy. All the members of the joint venture shall be jointly and severally liable for the entire assignment. However, the experience of sub-consultant will not be considered while short-listing. Consultant will be selected in accordance with the Consultant's Qualifications Selection (CQS) method set out in the Guidelines - Selection and Employment of Consultants under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers, dated January 2011 and revised in July 2014. Further information can be obtained at the address below during office hours (0900 to 1800 hours).
Expressions of interest must be delivered in English (original) with Russian translation (copy) in a written form to the address below (in person, or by mail, or by fax, or by e-mail) by June 20, 2022. If there are any discrepancies between the English and Russian versions, the English version will prevail. Unofficial Russian translation will not be base for rejection.
To obtain the Terms of Reference of the assignment please follow the link below or send your request to the following e-mail address: