(KONSALTING XIZMATLARI-FIRMALARNI TANLASH)
Konsalting xizmatlari: loyihani batafsil tahlil qilish va qurilishni nazorat qilish bo'yicha maslahatchi
Moliyalashtirish usuli: qismlarga bo'lib sotish
Moliyalashtirish raqami UZB-0086
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot bankidan M39, 1255-1315 km avtomobil yo'llarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiya qilish xarajatlarini qoplash uchun mablag ' olish uchun ariza berdi va mablag'larning bir qismini maslahat xizmatlariga yo'naltirmoqchi.
Xizmatlar loyihani batafsil ko'rib chiqishni va yuqorida aytib o'tilgan loyiha uchun qurilishni nazorat qilishni o'z ichiga oladi, bu uchta qurilish shartnomasi doirasida amalga oshiriladi, har bir lot uchun 36 oylik qurilish muddati, nuqsonlar uchun javobgarlik davri (DLP) uchun 24 oy. Maslahatchi pudratchilarni safarbar qilishdan o'n ikki oy oldin ishga kelishi kutilmoqda (loyihani batafsil ko'rib chiqish/yo'l harakati xavfsizligi auditi – 6 oy va IA va GRP uchun xaridlarni qo'llab – quvvatlash-6 oy). Maslahatchining umumiy ishtirok etish vaqti/shartnoma muddati 72 oyni tashkil qilishi taxmin qilinmoqda. Maslahatchi kerakli xodimlarni va nuqsonlarni bartaraf etish davri (DLP) uchun jalb qilish muddatini hisoblab chiqishi va taklif qilishi kerak.
Maslahat xizmatlari quyidagilarni o'z ichiga oladi, lekin ular bilan cheklanmaydi, qurilish bo'yicha tender hujjatlarini tayyorlashda yordam berish va baholash jarayonida yordam berish, harakatni tortish tizimlarini sotib olishda yordam berish, loyihaning batafsil dizaynini ko'rib chiqish va yakuniy versiyasini tekshirish. qurilish rasmlari (IFC), qurilish ishlari bo'yicha shartnomalar bo'yicha barcha ishlarni nazorat qilish va sertifikatlash, qurilish qurilish ishlari bo'yicha shartnomalar, yo'l harakati xavfsizligi auditi, to'lovlarni monitoring qilish va loyihani baholash bo'yicha yordam va treninglar, baholash uchun mijozning salohiyatini oshirishga yordam berish xavfsizlik choralari va profilaktika choralari (ESHS) xalqaro va milliy siyosat va protseduralar doirasida, yo'llarni saqlash bo'yicha bilimlarni uzatish, pullik yo'llarni qo'llash va rivojlantirish. Topshiriqning kutilayotgan boshlanish sanasi 2023 yilning 3-choragi bo'lib, bu qiziqish bildirish uchun berilgan so'rovga (REOI) ilova qilingan TKning to'liq muvofiqligini ta'minlaydi.
Topshiriqni bajarish uchun batafsil texnik topshiriq (TK) qiziqish bildirish uchun ushbu so'rovga ilova qilinadi.
O 'zbekiston Respublikasi avtomobil yo' llari qo ' mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi ijro etuvchi agentlik sifatida xizmatlar ko 'rsatishga o'z qiziqishini bildirish uchun tegishli konsalting firmalarini ("maslahatchilar") taklif etadi. Manfaatdor maslahatchilar xizmatlarni taqdim etish uchun to'liq malakaga ega ekanliklarini ko'rsatadigan aniq ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak (risolalar, shunga o'xshash topshiriqlarning tavsifi, shunga o'xshash sharoitlarda ishlash tajribasi, xodimlar o'rtasida tegishli ko'nikmalarga ega bo'lish va boshqalar).
Tanlov mezonlari, quyidagilar:
1. Texnik kompetentsiya - (so'nggi 10 yil ichida ushbu turdagi loyihalarda ishlash tajribasi), shu jumladan:
- Yo'l sohasida loyiha va tender hujjatlarini ishlab chiqish tajribasi;
- Yo'l qurilishi sohasida shartnomalarni boshqarish va qurilishni nazorat qilish tajribasi;
- FIDIC CoC (FIDIC Red Book CoC) qizil kitobi shartlari asosida qattiq qoplamali (sement-beton qoplamali) avtomobil yo'llarini loyiha boshqaruvi va qurilishini nazorat qilish.
2. So'nggi 10 yil ichida loyihalarni boshqarish va texnik nazorat bo'yicha XMI/xorijiy davlat moliya tashkilotlarida ish tajribasi;
3. Geografik vakolat: so'nggi 10 yil ichida mamlakat yoki mintaqada (MDH) yo'l-qurilish sohasida ishlash tajribasi;
Manfaatdor maslahatchilarning e'tibori 1.23 va 1.24-bandlarga qaratiladi Islom taraqqiyot bankining loyihani moliyalashtirish bo'yicha maslahat xizmatlarini sotib olish bo'yicha qo'llanmasida ko'rsatilgan ("xaridlar bo'yicha qo'llanma"), bu bankning rasmiy veb-saytida mavjud bo'lgan manfaatlar to'qnashuvi bo'yicha ITB siyosatini belgilaydi https://www.isdb.org/project-procurement/documents
Maslahatchilar o'z malakalarini oshirish uchun boshqa firmalar bilan birlashishlari mumkin, ammo assotsiatsiya qo'shma korxona va/yoki sub-konsalting shakli ekanligini aniq ko'rsatishi kerak. Qo'shma korxona bo'lgan taqdirda, qo'shma korxona tarkibidagi barcha sheriklar, agar ular tanlangan bo'lsa, butun shartnoma bo'yicha birgalikda javobgar bo'ladilar.
Maslahatchi QCBS-MC usuli bo'yicha tanlanadi, ITBga a'zo davlatlarning firmalarining qisqa ro'yxati xaridlar bo'yicha qo'llanmada keltirilgan.
Manfaatdor maslahatchilar qo'shimcha ma'lumotni quyidagi manzilda soat 09:00 dan 18:00 gacha (Toshkent vaqti bilan) ish vaqtida olishlari mumkin.
Qiziqish ifodalari 2023 yil 1 martgacha quyidagi manzilda (shaxsan yoki pochta orqali (masalan, DHL) yoki elektron pochta orqali) yozma ravishda etkazilishi kerak.

Название проекта: Реконструкция и модернизация автодороги М39
Республика Узбекистан подала заявку на получение финансирования от Исламского банка развития на покрытие расходов на реконструкцию и модернизацию автодороги М39, 1255-1315 км и намерена направить часть средств на консультационные услуги.
Услуги включают детальный обзор проекта и надзор за строительством для вышеупомянутого проекта, который будет реализован в рамках трех контрактов на строительные работы с предполагаемой продолжительностью строительства 36 месяцев для каждого лота с 24 месяцами для периода ответственности за дефекты (DLP). Ожидается, что консультант прибудет на работу за двенадцать месяцев до мобилизации подрядчиков (детальный обзор проекта/аудит безопасности дорожного движения – 6 месяцев плюс поддержка закупок для ИА и ГРП – 6 месяцев). Предполагается, что общее время участия консультанта/длительность контракта составит 72 месяца. Консультант должен рассчитать и предложить необходимый персонал и период его привлечения для периода устранения дефектов (DLP).
Консультационные услуги будут включать, но не ограничиваться следующим, помощь в подготовке тендерной документации на строительство и помощь в процессе оценки, помощь в закупке систем взвешивания в движении, рассмотрение детального дизайна проекта и проверку окончательной версии, выданной для строительные чертежи (IFC), надзор и сертификация всех работ по контрактам на строительные работы, администрирование контрактов на строительные работы, аудит безопасности дорожного движения, помощь и обучение в области мониторинга выплат и оценки проекта, помощь в повышении потенциала заказчика для оценки Меры по обеспечению безопасности и профилактические мероприятия (ESHS) в рамках международных и национальных политик и процедур, передача знаний по содержанию дорог, применение и развитие платных дорог. Ожидаемая дата начала задания — 3 квартал 2023 года, что обеспечивает полное соответствие ТЗ, приложенному к данному запросу на выражение заинтересованности (REOI).
Подробное техническое задание (ТЗ) на выполнение задания прилагается к настоящему запросу на выражение заинтересованности.
Агентство "Автойулинвест" при Комитете по автомобильным дорогам Республики Узбекистан в качестве исполнительного агентства приглашает соответствующие консалтинговые фирмы ("Консультанты") для выражения своей заинтересованности в предоставлении услуг. Заинтересованные Консультанты должны предоставить конкретную информацию, свидетельствующую о том, что они обладают полной квалификацией для оказания услуг (брошюры, описание аналогичных заданий, опыт работы в аналогичных условиях, наличие соответствующих навыков среди персонала и т. д.).
Критерии отбора, следующие:
1. Техническая компетентность – (Опыт работы в проектах подобного рода за последние 10 лет), в том числе:
- Опыт разработки проектной и тендерной документации в дорожной отрасли;
- Опыт администрирования договоров и надзора за строительством в сфере дорожного строительства;
- Управление проектом и надзор за строительством автомобильных дорог с жестким покрытием (цементобетонным покрытием) на условиях красной книги FIDIC CoC (FIDIC Red Book CoC).
2. Опыт работы в МФИ/иностранных государственных финансовых организациях по управлению проектами и техническому надзору за последние 10 лет;
3. Географическая компетенция: Опыт работы в стране или регионе (СНГ) в дорожно-строительной отрасли за последние 10 лет;
Внимание заинтересованных Консультантов обращается на параграфы 1.23 и 1.24 указанные в Руководстве по закупкам консультационных услуг в рамках проектного финансирования Исламского банка развития ("Руководство по закупкам"), в которых изложена политика ИБР в отношении конфликта интересов, которое доступно на официальном сайте Банка https://www.isdb.org/project-procurement/documents
Консультанты могут объединяться с другими фирмами для повышения своей квалификации, но должны четко указывать, является ли ассоциация формой совместного предприятия и/или суб-консалтинговой компании. В случае совместного предприятия все партнеры по совместному предприятию несут солидарную ответственность по всему договору, если они будут выбраны.
Консультант будет отобран в соответствии с методом QCBS-MC с коротким списком фирм из стран-членов ИБР, изложенным в Руководстве по закупкам.
Заинтересованные консультанты могут получить дополнительную информацию по указанному ниже адресу в рабочее время с 09:00 до 18:00 часов (по Ташкентскому времени).
Выражения заинтересованности должны быть доставлены в письменной форме по указанному ниже адресу (лично, или по почте (например DHL), или по электронной почте) до 1 марта 2023 года.