Qo'mita raisi o'rinbosari – bosh muhandis tayinlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoevning 2017 yil 10 apreldagi PQ-2877-sonli qaroriga binoan Obid Adilov O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi raisining o'rinbosari – bosh muhandis etib tayinlandi.
Obid Chorievich Adilov shu paytga qadar "O'zavtoyo'l" DAK boshqaruvi raisi o'rinbosari – bosh muhandis lavozimida ishlab kelgan.
Prezidentning 2014 yil 14 fevraldagi "O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasi faoliyatini tashkil etish to'g'risida"gi qarori bilan tasdiqlangan yangi qo'mitaning tashkiliy tuzilmasiga asosan, qo'mita raisi o'rinbosari – bosh muhandis: avtomobil yo'llarini saqlash va ularning texnik holatini tahlil qilish, yo'llarda tashilayotgan yuklarning og'irligi va hajmini nazorat qilish, avtomobil yo'llarining hisobi va ularning davlat kadastri, shuningdek, yo'l harakati xavfsizligini ta'minlash masalalariga rahbarlik qiladi.

Назначен заместитель председателя – главный инженер комитета
Постановлением Президента Узбекистана Ш.Мирзиёева № ПП-2877 от 10 апреля 2017 г., Обид Адилов назначен заместителем председателя – главным инженером Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам.
Обид Адилович Чориев до этого работал заместителем председателя правления – главным инженером ГАК "Узавтойул".
На основе структуры центрального аппарата комитета, утвержденной постановлением Президента Республики Узбекистан "Об организации деятельности Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам и Республиканского дорожного фонда при Кабинете Министров Республики Узбекистан", заместитель председателя – главный инженер комитета курирует вопросы: эксплуатации и анализа технического состояния автомобильных дорог, весового и габаритного контроля грузов, учета и государственного кадастра автомобильных дорог, также обеспечения безопасности дорожного движения.