Qurbon hayitini nishonlash toʻgʻrisida
Muborak Qurbon hayiti mohiyatida mujassam boʻlgan xayru saxovat, mehr-oqibat, insonparvarlik singari azaliy anʼana va qadriyatlarimizni asrab-avaylash hamda keng targʻib etish, xalqimizning ezgu niyat va orzu-intilishlarini qoʻllab-quvvatlash maqsadida:
1. Oʻzbekiston musulmonlari idorasining 2020-yilda Qurbon hayitining birinchi kuni 31-iyul – juma kuniga toʻgʻri kelishi haqida qabul qilgan qarorini inobatga olib, mamlakatimizda 2020-yil 31-iyul Qurbon hayiti bayrami sifatida keng nishonlansin.
2. Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimliklari Mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari boʻyicha qoʻmita hamda jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikda Qurbon hayitining karantin talablariga rioya qilgan holda, xalqimizning milliy va diniy anʼanalariga mos ravishda oʻtishi uchun tegishli chora-tadbirlarni amalga oshirsin.
3. Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasi, Oʻzbekiston Milliy axborot agentligi va boshqa ommaviy axborot vositalariga Qurbon hayitini nishonlash bilan bogʻliq tadbirlarni yoritish tavsiya etilsin.
4. Mazkur qarorning ijrosini nazorat qilish Oʻzbekiston Respublikasining Bosh vaziri A.N.Aripov zimmasiga yuklansin.

Heartfelt gratefulness
I express my sincere gratitude to the heads of state and government, foreign political and public figures, heads of international organizations, representatives of business circles, mahalla and work teams across our country, to all compatriots for greeting letters on my birthday.
I honor the congratulations with kind wishes, first and foremost, as a manifestation of high respect for the people and the government of Uzbekistan, a sign of confidence in our nation's current development and its prospects.
Let me take this opportunity to once again, from the bottom of my heart, convey my love and reverence to our hardworking, generous and noble people.
Convinced as I am, together with our multiethnic nation, we will effectively overwhelm the current trials and definitely achieve our high goals towards the prosperity of native Uzbekistan and wellbeing of our people.