Samarqand xalqaro aeroportining rekonstruksiyasi boshlandi
6-sentabr kuni Samarqand xalqaro aeroportining turargohi hamda uchish-qo'nish yo'lagini rekonstruksiya qilish ishlari boshlab yuborildi.
Mazkur rekonstruksiya ishlari Avtomobil yo'llari qo'mitasi tizimidagi korxonalar tomonidan amalga oshirilmoqda. Keng ko'lamdagi bu ishlarga 150 dan ortiq transport va texnika vositalari jalb etilgan.
Ma'lumki, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti joriy yil 26-iyul kuni Samarqand shahriga tashrifi chog'ida Samarqand xalqaro aeroportini rivojlantirishga oid rekonstruktsiya loyihasi bilan tanishgan, bu yerda yana bir terminal qurish, uchish-qo'nish yo'lagini rekonstruktsiya qilish, samolyotlar turargohini kengaytirish, radiolokatsiya tizimlarini takomillashtirish bo'yicha ko'rsatmalar bergan edi.

Началась реконструкция Самаркандского международного аэропорта
6 сентября началась реконструкция взлетно-посадочной полосы и самолётной стоянки Самаркандского международного аэропорта.
Работы по реконструкции проводятся предприятиями Комитета по автомобильным дорогам. В настоящей широкомасштабной работе задействовано более 150 транспортных и технических средств.
Как известно, Президент Республики Узбекистан 26 июля – во время визита в Самарканд ознакомился с проектом реконструкции этой воздушной гавани. Глава государства дал указания по строительству еще одного терминала, реконструкции взлетно-посадочной полосы, расширение самолетной стоянки.