"Sement-beton qoplamali ichki yo'llarni qurish" loyihasining "2035 yilgacha qishloq yo'llarini rivojlantirish strategiyasi"
2409 4-Avgust, 2023 Chop etish Yuklab olish (PDF 9 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 18 maydagi PQ-249-son hamda Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 27 dekabrdagi 723-son qarorlariga muvofiq xalqaro moliya institutlari mablag'lari hisobidan "Sement-beton qoplamali ichki yo'llarni qurish" loyihasi amalga oshirilmoqda.
Loyiha doirasida Osiyo taraqqiyot banki tomonidan "2035 yilgacha qishloq yo'llarini rivojlantirish strategiyasi" ishlab chiqildi.
"Sement-beton qoplamali ichki yo'llarni qurish" loyihasining  "2035 yilgacha qishloq yo'llarini rivojlantirish strategiyasi" ma'lumot  rus tilida  yuklab olish (.pdf formatida 2.08 mb)

"Стратегия развития сельских дорог до 2035-года" проекта "Строительство внутренних дорог с цементо-бетонным покрытием"
2516 4 авг., 2023 Распечатать Скачать (PDF 90 Kb)
В соответствии с постановлениями Президента Республики Узбекистан №ПК-249 от 18-мая, 2022-г. и Кабинета Министров №723 от 27-декабря, 2022-г., за счет средств Международных Финансовых Институтов, реализуется проект "Строительство внутренних дорог с цементо-бетонным покрытием".
В рамках проекта, Азиатским Банком Развития была разработана "Стратегия развития сельских дорог до 2035-года"
"Стратегия развития сельских дорог до 2035-года" проекта "Строительство внутренних дорог с цементо-бетонным покрытием" скачать (формате .pdf 2.08 mb)