Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish loyixasi doirasidagi Yangilangan "Dastlabki ekologik ekspertiza" hisoboti.
2955 16-Noyabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 11 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli "O'zbekiston Respublikasining 2020-2022 yillarga mo'ljallangan investitsiya dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qaroriga muvofiq Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Mang'uzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismini rekonstruksiya qilish loyihasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida amalga oshirilmoqda.
OTBning himoya choralari yo'riqnomasi (2009y.) talablariga binoan mazkur loyiha doirasida "Dastlabki Ekologik Ekspertiza" hisoboti OTB tomonidan yollangan Texnik Ko'mak Konsultanti tomonidan tayyorlandi (o'zbek va ingliz tillarida).

Обновленный Отчет о Первоначальной экологической оценке в рамках проекта "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтиисой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" с участием Азиатского банка развития.
3054 16 нояб., 2021 Распечатать Скачать (PDF 91 Kb)
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 09.01.2020г. №ПП-4563 "О мерах по реализации инвестиционной программы Республики Узбекистан на 2020 — 2022 годы" реализуется проект "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтиисой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" с Азиатским банком развития.
В соответствии требованиями, изложенными в Положении о Политике по защитным мерам АБР (2009г.) в рамках данного проекта разработан Отчет о Первоначальной экологической оценке со стороны Консультанта по Техническому Содействию АБР (отчет на узбекском и английском языках).