Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish loyixasi doirasidagi Yangilangan "Dastlabki ekologik ekspertiza" hisoboti.
2955 16-Noyabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 11 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli "O'zbekiston Respublikasining 2020-2022 yillarga mo'ljallangan investitsiya dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qaroriga muvofiq Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Mang'uzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismini rekonstruksiya qilish loyihasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida amalga oshirilmoqda.
OTBning himoya choralari yo'riqnomasi (2009y.) talablariga binoan mazkur loyiha doirasida "Dastlabki Ekologik Ekspertiza" hisoboti OTB tomonidan yollangan Texnik Ko'mak Konsultanti tomonidan tayyorlandi (o'zbek va ingliz tillarida).

Updated Initial Environmental Examination under the Project "Reconstruction of road 4R100 in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" and "Reconstruction of road 4R105 in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km, with the participation of the Asian Development Bank.
2931 November 16, 2021 Print Download (PDF 10 Kb)
As per Presidential Decree dated 9 January 2020 No.4563 "On measures to implement the investment program of the Republic of Uzbekistan for 2020 - 2022" the Poject " the Project "Reconstruction of 4R100 road in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" and "Reconstruction of 4R105 road in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km is being implemented with the participation of Asian Development Bank.
In accordance with the requirements of ADB Safeguard Policy Statements (2009), Initial Environment Examination has been developed by ADB's Technical Assistance Consultant under the Project "Reconstruction of road 4R100 in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" and "Reconstruction of road 4R105 in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km, with the participation of the Asian Development Bank (in Uzbek and English languages).