"SWARCO" korporatsiyasi vakillari bilan uchrashuv
"O'zavtoyo'l" DAK rahbariyati bilan Avstriyaning "SWARCO" korporatsiyasi kuzatuv kengashi a'zolari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda kelgusida yo'l xo'jaligi sohasida amalga oshirilishi mumkin bo'lgan hamkorlik masalalari muhokama etildi. Xorijiy delegatsiya rahbari, "SWARCO" korporatsiyasi kuzatuv kengashining a'zosi Aleksandr Svarovskining ta'kidlashicha, korporatsiya intellektual transport boshqaruvi tizimlari ishlab chiqarish va uni amaliyotga joriy etishda jahonda ko'zga ko'ringan kompaniyalardan sanaladi. Kompaniya yo'l usti chiziqlari uchun bo'yoqlar, svetodiod mahsulotlar ishlab chiqarishda, shuningdek, yo'l harakatini intellektual boshqarish tizimlarini amaliyotga joriy etishda anchagina tajribaga ega.
Ma'lumot o'rnida qayd etish mumkinki, korporatsiya jahonning 20 ta davlatida 80 dan ortiq kompaniyalarga ega. "SWARCO"ning yo'l harakatini boshqarish tizimlari Yevropaning Budapesht, Berlin, Stokgolm va boshqa yirik shaharlarida amaliyotga joriy qilingan va o'zini oqlagan.
"O'zavtoyul" kompaniyasi boshqaruvi raisi A.Abduvaliev o'z so'zida bu kabi amaliy uchrashuvlar foydadan xoli emasligini ta'kidladi.
Uchrashuv davomida "O'zavtoyo'l" DAK rahbariyati tomonidan -Respublikadagi yo'l usti chiziqlari uchun bo'yoq mahsulotlari va o'zidan yorug'lik chiqaradigan yo'l belgilari sifatini yanada yaxshilash, shuningdek, bu kabi mahsulotlarni keng miqyosda ishlab chiqarishga ehtiyoj borgan sari ortib borayotganini inobatga olgan holda, shu turdagi mahsulotlar ishlab chiqarish bo'yicha qo'shma korxonalar barpo etish imkoniyatlarini ko'rib chiqish taklif etildi.

Встреча с представителями корпорации "SWARCO"
Состоялось встреча руководителей ГАК "Узавтойул" с членами наблюдательного совета австрийской корпорации "SWARCO".
Целью встречи является рассмотрение возможных направлений взаимного сотрудничества в области дорожного хозяйства. По словам руководителя делегации, члена наблюдательного совета корпорации Александра Сваровски, "SWARCO" является одним из мировых лидеров в области разработки и внедрения интеллектуальных транспортных систем. Компания производит полный спектр дорожно разметочных материалов, светодиодных продуктов, систем, услуг и решений в области интеллектуального управления дорожным движением.
Корпорация включает в себя более 80 компаний в 20 странах мира. Системы управления дорожным движением от "SWARCO" работают в Будапеште, Берлине, Стокгольме и других крупных европейских городах.
Председатель правления компании "Узавтойул" А.Абдувалиев подчеркнул, что встречи такого рода являются полезными.
В целях дальнейшего улучшения качества дорожно-разметочных материалов, а также учитывая надобности в Республике масштабного производства дорожной краски, со стороны ГАК "Узавтойул" предложено рассмотреть возможности выпуска дорожно-разметочной краски с использованием стеклошариков и светоотражающих дорожных знаков высокого качества путем создания совместных предприятий.