Tanlovga qatnashish uchun chaqiruv taklifi
Loyihalash va tadqiqot ishlarini bajarish va ishchi loyihani ishlab chiqish uchun "OTB ishtirokidagi "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" A-380 avtomobil yo'lining  "964-1204 km (240 km) qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida Jamiyatni rivojlantirish markazlari qurilishi" – obyekti bo'yicha.
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) tomonidan moliyalashtirilgan gender va ijtimoiy sohalarni o'z ichiga olgan qator yo'l loyihalarini amalga oshirmoqda. Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi "A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 964-1204 km qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida loyihaning ishlab chiqilgan texnik-iqtisodiy asoslariga ko'ra Qoraqalpog'iston va Jasliq shaharchalarida 2 ta Jamiyatni rivojlantirish markazi binosi hamda qurilish paketi doirasida quriladigan qisqa muddatli dam olish maskanlarida 5 ta savdo rastalari qurilishining loyiha-qidiruv ishlarini amalga oshirish va ishchi loyihasini ishlab chiqish bo'yicha texnik topshiriqlar ishlab chiqildi.
Loyiha tashkiloti Osiyo taraqqiyot bankining tartib-taomillariga muvofiq tanlab olinadi.
Qiziqish bildirgan tashkilotlar, xizmat ko'rsatish uchun kerakli malaka va muvofiqlik ko'nikmalariga ega bo'lganligi to'g'risida ma'lumotlarni taqdim etishlari zarur bo'ladi.

Приглашение к участию в конкурсе
На выполнение проектно-изыскательных работ и разработку рабочего проекта по объекту: Строительство Центров развития общества в рамках проекта "Реконструкция 240 км автодороги А-380 "Гузар-Бухара-Нукус-Бейнеу" на участке 964-1204 км", с участием АБР.
Комитет по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан (КАД), Правительство Республики Узбекистан реализует ряд дорожных проектов, финансируемых Азиатским банком развития (АБР), которые включают гендерные и социальные мероприятия. На основании разработанного ТЭО проекта, разработано техническое задание на выполнение проектно-изыскательных работ и разработку рабочего проекта двух многофункциональных общественных комплекса в п. Каракалпакия и Жаслык, 5 остановок для отдыха с рыночными прилавками в рамках проекта "Реконструкция автомобильной дороги А-380 "Гузар-Бухара-Нукус-Бейнеу" на участке 964-1204 км" с участием Азиатского банка развития.
Проектная организация будет выбрана в соответствии с процедурами и правилами Азиатского банка развития.
Заинтересованные организации должны предоставить информацию, демонстрирующую, что они обладают необходимой квалификацией   и соответствующим опытом для оказания услуг.
Подробную информацию и техническое задание можно получить  на веб-сайт АБР  CSRN www.csrn.adb.org
Выражения заинтересованности необходимо подать через веб-сайт АБР CSRN www.csrn.adb.org    до 15.07.2022 г.