Tanlovga qatnashish uchun chaqiruv taklifi
Loyihalash va tadqiqot ishlarini bajarish va ishchi loyihani ishlab chiqish uchun "OTB ishtirokidagi "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" A-380 avtomobil yo'lining  "964-1204 km (240 km) qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida Jamiyatni rivojlantirish markazlari qurilishi" – obyekti bo'yicha.
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) tomonidan moliyalashtirilgan gender va ijtimoiy sohalarni o'z ichiga olgan qator yo'l loyihalarini amalga oshirmoqda. Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi "A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 964-1204 km qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida loyihaning ishlab chiqilgan texnik-iqtisodiy asoslariga ko'ra Qoraqalpog'iston va Jasliq shaharchalarida 2 ta Jamiyatni rivojlantirish markazi binosi hamda qurilish paketi doirasida quriladigan qisqa muddatli dam olish maskanlarida 5 ta savdo rastalari qurilishining loyiha-qidiruv ishlarini amalga oshirish va ishchi loyihasini ishlab chiqish bo'yicha texnik topshiriqlar ishlab chiqildi.
Loyiha tashkiloti Osiyo taraqqiyot bankining tartib-taomillariga muvofiq tanlab olinadi.
Qiziqish bildirgan tashkilotlar, xizmat ko'rsatish uchun kerakli malaka va muvofiqlik ko'nikmalariga ega bo'lganligi to'g'risida ma'lumotlarni taqdim etishlari zarur bo'ladi.

Invitation for participation in competition
For implementing design and survey works and developing of detail project On the project: Construction of Center for the Development of Society within the project "Reconstruction of 240 km of the A-380 "Guzar-Bukhara-Nukus-Beineu" highway on the section 964-1204 km", with the participation of ADB.
The Committee for Roads under the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan, the Government of the Republic of Uzbekistan, is implementing a number of road projects funded by the Asian Development Bank (ADB) which include gender and social activities. Based on the developed Feasibility Study of the project, Terms of Reference was developed for the implementation of design and survey works and the development of a detailed design for Two multi-purpose public complexes, 5 rest stops with market stalls in the villages of Karakalpakia and Jaslyk, under the project "Reconstruction of the A-380 highway "Guzar-Bukhara-Nukus-Beineu" on the section 964-1204 km" with the participation of the Asian Development Bank.
Design organization will be chosen according to the procedures and regulations of Asian Development Bank.
Interested organizations should provide information, which demonstrates that these organizations have relevant qualification and corresponding work experience for providing services.
Detailed information and technical task can be obtained on the website of ADB CSRN www.csrn.adb.org
Expression of interest should be applied through the website of ADB CSRNwww.csrn.adb.org  before 15.07. 2022.