Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan o'tkazilgan tadbir
Joriy yilning 28 may kuni "O'zavtoyo'l"AK tizimidagi Avtomobil yo'llari ilmiy tadqiqot instituti (AYITI)da 1 iyun-Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan ma'naviy-ma'rifiy bayram tadbiri o'tkazildi. Tadbir doirasida "Asfaltga tushirilgan eng yaxshi surat" tanlovi bo'lib o'tib, unda institutda faoliyat yurituvchi xodimlarning eng kichik oila a'zolari ishtirok etishdi. Jajji bolakaylar o'zlarining bor mahoratlarini namoyish etishga bel bog'lab, bir-biridan chiroyli rasmlar chizishar ekan, yuzlarida bayram nashidasi aks etib turardi.
Tadbir xususida AYITI direktori Oybek Ziyaev shunday deydi:
-Mustaqillik yillarida tashkil etilgan institutimiz o'z faoliyati davrida yo'lsozlik sohasida ko'plab tadqiqotlar o'tkazdi, yangiliklar kiritdi. Institutda soha rivojiga o'z hassasini qo'shish yo'lida izlanishlar olib borayotgan 50 ga yaqin yuqori ilmiy salohiyatga ega kadrlar ishlab kelmoqda. Ularning ishchanlik qobiliyatini yanada oshirish, jamoa ahilligini ta'minlash maqsadida muntazam ravishda bayram tadbirlarini o'tkazib kelamiz. "Sog'lom ona va bola yili" Davlat dasturi doirasida, Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan tashkillashtirilgan bugungi tadbirimiz, xodimlarimizning farzandlari, nevaralari o'rtasida ham do'stona munosabatlar o'rnatilishiga xizmat qilmoqda.
Darhaqiqat sog'lom va barkamol avlodni tarbiyalash davr talabi. Farzandlarimizning nafaqat jismonan, balki ma'nan va ruhan sog'lom bo'lishlarida bu kabi tadbirlarning ahamiyati katta.
Tadbir so'ngida rasmlar tanlovida faol ishtirok etgan bolajonlarga bayram sovg'alari topshirildi. Sovg'alarga qo'shimcha tarzda "Premier Hall Cinema" kinoteariga multfilm tomoshasiga borish uchun berilgan chiptalar bolajonlarni ayniqsa quvontirdi.

22287 28 мая, 2016 Распечатать Скачать (PDF 125 Kb)
28 мая текущего года в Научно исследовательском институте автомобильных дорог (НИИАД) при АК "Узавтойул" было организовано духовно-просветительское мероприятие, посвященное Международному дню защиты детей. В рамках данного мероприятия был проведен конкурс среди юных членов семьи сотрудников института на "самый красивый рисунок на асфальте". Маленькие виновники торжества перевоплотились в настоящих художников и продемонстрировали всем свои творческие способности.
Директор НИИАД Ойбек Зияев высказал свое мнение о мероприятии следующим образом:
- На протяжение всей своей деятельности наш институт организованный в годы независимости провел много исследований в области дорожного строительства. Свой вклад в развитие дорожного строительства вносят почти 50 кадров института с высоким научным потенциалом. Для повышения работоспособности наших сотрудников, мы регулярно организовываем мероприятия, посвященные праздничным датам, что служит для укрепления командного духа в коллективе.  Сегодняшний праздник, организованный в честь 1 июня – Международного дня защиты детей и в соответствии с задачами Государственной программы "Год здоровой матери и ребенка" служит для установления дружеских взаимоотношений среди детей и внуков наших сотрудников.
Воспитание здорового и гармонично развитого поколения является одним из приоритетных направлений государственной политики. Мероприятия подобного рода играют большую роль в обеспечении не только в физического, но и духовного здоровье наших детей.
В завершении мероприятия малышам, активно участвовавшим в конкурсе рисунков посвященному празднику, вручили праздничные подарки. Дополнением к подаркам стали билеты в кинотеатр "Premier Hall Cinema" на просмотр мультфильма, которые особенно порадовали участников праздничного торжества.