Xalqaro moliya institutlari mablag'lari ishtirokida 2020 yilda amalga oshirilgan investitsiya loyihalari to'g'risida MA'LUMOT
3759 11-Fevral, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 10 Kb)
Avtomobil yo'llari qo'mitasi tomonidan Xalqaro moliya institutlari mablag'lari ishtirokida umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruksiya qilish investitsiya  loyihalari doirasida 2020 yilda jami 94,6 million AQSh dollari miqdoridagi mablag'lar o'zlashtirildi. Shu jumladan, quyidagi loyihalar doirasida qurilish-montaj ishlari amalga oshirilgan:
- "A-380 "G'uzar-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 228-315 km qismini (87 km) rekonstruksiya qilish" loyihasi – 11,7 mln. AQSh doll. (Osiyo taraqqiyot banki qarz mablag'i);
- "Toshkent, Andijon, Farg'ona va Namangan viloyatlaridagi mahalliy avtomobil yo'llarini rivojlantirish" loyihasi- 48,5 mln. AQSh doll. (Xalqaro taraqqiyot assotsiatsiyasi qarz mablag'i (Jahon banki guruhi));
- "A373"Toshkent-O'sh" avtomobil  yo'lining 173-176 km qismlarini rekonstruksiya qilish"loyihasi - 8,8 mln. AQSh doll. (Osiyo taraqqiyot banki qarz mablag'i, A-373 "Toshkent-O'sh" avtomobil yo'lining 116-190 km qismini rekonstruksiya qilish loyihasidan iqtisod qilingan mablag'lar doirasida amalga oshirilmoqda);
- "M39 "Almata-Bishkek-Toshkent-Shaxrisabz-Termiz" avtomobil yo'lining 1395-1400 km va 1410-1426 km (21 km) qismarini rekonstruksiya qilish" loyihasi - 9,5 mln. AQSh doll. (Islom taraqqiyot  banki qarz mablag'i, M39 "Almata-Bishkek-Toshkent-Shaxrisabz-Termiz" avtomobil  yo'lining 1330-1395 km, 1400-1410 km va 1426-1451 km (jami 100 km) qismini rekonstruksiya  qilish ob'ekti doirasida iqtisod qilingan mablag'lar hisobiga mazkur ob'ekt qurilishi  belgilab berilgan. Ushbu ob'ekt Surxondaryo viloyatining Boysun, Sherobod va Angor  tumanlaridan o'tadi;
- "4R87"G'uzor-Chim-Ko'kdala" avtomobil yo'lining 38-73 km qismini (35 km) rekonstruksiya  qilish" loyihasi - 16,1 mln. AQSh doll. (Saudiya taraqqiyot jamg'armasi va Quvayt Arab itqisodiy taraqqiyot fondi  qarz mablag'i).

INFORMATION on the implementation of investment projects in 2020 with the participation of funds from International Financial Institutions
3798 February 11, 2021 Print Download (PDF 10 Kb)
In 2020, the Committee for Roads, within the investment projects implemented in the field of construction and reconstruction of public roads, with the participation of loan funds from International Financial Institutions, disbursed USD 94.6 million. Including due to road construction works under the following projects:
- "Reconstruction of A-380 "Guzar-Bukhara-Nukus-Beyneu" road on the section 228-315 km (87 km)" - 11.7 million USD (loan funds from the Asian Development Bank);
- "Development of local roads in Tashkent, Andijan, Fergana and Namangan regions" - 48.5 million USD (loan funds from the International Development Association (World Bank Group);
- "Reconstruction of A373 "Tashkent-Osh" road on the 173-176 km section" - USD 8.8 million (loan funds from the Asian Development Bank, saved within the project "Reconstruction of the A-373 "Tashkent-Osh" road on 116-190 km section);
- "Reconstruction of the M39 "Almaty-Bishkek-Tashkent-Shakhrisabz-Termez" road on the sections 1395-1400 km and 1410-1426 km (21 km)" - USD 9.5 million (loan funds of the Islamic Development Bank, saved within the project "Reconstruction of the M39 "Almaty-Bishkek-Tashkent-Shahrisabz-Termez" road on sections 1330-1395 km, 1400-1410 km and 1426-1451 km (total 100 km). This road passes through Boysun, Sherobod and Angor districts of Surkhandarya region;
- "Reconstruction of the 4P87 "Guzar-Chim-Kokdala" road on the section 38-73 km (35 km)" - 16.1 million USD (loan funds from the Saudi Fund for Development and the Kuwait Fund for Arab Economic Development).