Xarid bo'yicha umumiy xabarnoma
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot bankidan "M39 avtomobil yo'lining 1255-1315 km qismlarini rekonstruksiya qilish qilish," loyihasi bo'yicha qiymati 106,7 million AQSh dollari ekvivalenti miqdorida moliyalashtirish uchun murojaat yuborgan va uning bir qismini ushbu loyiha doirasigi tovarlar, ishlar, tegishli xizmatlar va konsalting xizmatlarini sotib olish uchun to'lovlar uchun mablag'larga yo'naltirilishi rejalashtirilgan. Ushbu loyiha Islom taraqqiyot banki va OPEK Xalqaro taraqqiyot jamg'armasi tomonidan birgalikda moliyalashtirilishi belgilangan.
1- Komponent: Yo'l qurilishi bo'yicha qurilish-montaj ishlari bo'yicha xarid  "Xalqaro raqobatbardosh savdolar" (ICB) xarid metodi orqali ishtirokchilar dastlabki malakaviy tanlab olinadi .
2-komponent: Loyihani batafsil ko'rib chiqish/o'rganish va nazorat qilish ITB a'zo-mamlakatlarining qisqa ro'yxatiga kiritilgan konsalting firmalaridan Sifat va Narxga asoslangan tanlov (QCBS) usuli yordamida tanlab olinadi.
3-komponent:  Loyiha boshqaruvini qo'llab-quvvatlash. Loyiha doirasidagi xarajatlar xaridlar orqali amalga oshiriladi va asosiy xodimlar Individual consultant tanlash usuli bo'yicha tanlanadi.
4-komponent: Imkoniyatlarni rivojlantirish ITB aʼzo davlatlari tomonidan qisqa roʻyxatga kiritilgan konsalting firmalari oʻrtasida Sifat va Narxga asoslangan tanlov (QCBS) usuli, shuningdek, xalqaro individual maslahatchilarni tanlash usuli orqali tanlanadi.
5-komponent: Harakat vaqtida vazn va hajm nazorat/o'lchash tizimi "Xalqaro raqobatbardosh savdolar" (ICB) orqali tanlab olinadi.
6-komponent: Loyihaning moliyaviy auditi qisqa ro'yxatga kiritilgan mahalliy konsalting firmalari orasidan eng kam narx (LCS) usuli asosida tanlanadi.
Islom taraqqiyot banki tomonidan moliyalashtiriladigan shartnomalar bo'yicha xaridlar Islom taraqqiyot banki loyihalarini moliyalashtirish doirasida tovarlar, ishlar va tegishli xizmatlarni xarid qilish bo'yicha yo'riqnomada (2019-yil aprel) belgilangan tartiblarga amalga oshiriladi, barcha munosib tender ishtirokchilari uchun ochiqdir, va ushbu hujjatda belgilanganidek tavsiyaga muvofiq  Konsultativ xizmatlar Islom taraqqiyot banki loyihalarini moliyalashtirish doirasida maslahat xizmatlarini xarid qilish bo'yicha yo'riqnomaga (2019-yil aprel) muvofiq tanlanadi.
Islom taraqqiyot banki  xalqaro tanlov (ICB Xalqaro raqobatbardosh savdolar)  tartib-qoidalari va konsalting xizmatlari bo'yicha shartnomalar bo'yicha taqdim etiladigan xaridlar to'g'risidagi maxsus e'lonlar ITB veb-saytida, DgMarket, Ijrochi agentlik veb-saytida va mahalliy gazetalarda zarur hollarda e'lon qilinadi.
Yuqorida qayd etilgan loyiha boʻyicha tovarlar, ishlar va konsalting xizmatlarini taqdim etishda ishtirok etish istagida boʻlgan manfaatdor firma va jismoniy shaxslar yoki qoʻshimcha maʼlumot olmoqchi boʻlgan shaxslar quyidagi manzil boʻyicha Benefisiarga murojaat qilishlari kerak:
Muassasa nomi: O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi, "Avtoyulinvest" agentligi
Mansabdor shaxsning to'liq ismi va lavozimi: Zufar Ismatullayev, Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi direktori

НАЗВАНИЕ ПРОЕКТА: Реконструкция и модернизация автомобильной дороги М39 1255-1315 км
Республика Узбекистан подала заявку на финансирование в размере эквивалента 106,7 млн ​​долларов США от Исламского банка развития в счет стоимости проекта "Реконструкция и модернизация дороги М39, 1255 - 1315 км", и намерена направить часть средств на платежи на закупку товаров, работ, сопутствующих услуг и консультационных услуг в рамках данного проекта. Этот проект будет совместно финансироваться Исламским банком развития и Фондом международного развития ОПЕК.
Проект будет включать следующие компоненты:
Компонент 1. Строительные работы по строительству дорог будут закупаться через ICB после предварительного квалификационного отбора.
Компонент 2. Детальный обзор проекта и надзор будут выбраны с помощью метода отбора на основе качества и стоимости (QCBS) среди консалтинговых фирм, включенных в короткий список стран-членов ИБР.
Компонент 3. Поддержка управления проектом. Расходы по Проекту должны быть обеспечены через закупки, а ключевой персонал будет выбран методом отбора Индивидуального консультанта.
Компонент 4. Развитие потенциала будут выбраны с помощью метода отбора на основе качества и стоимости (QCBS) среди консалтинговых фирм, включенных в короткий список стран-членов ИБР, а также методом отбора международных индивидуальных консультантов.
Компонент 5. Система взвешивания в движении будет закуплена через ICB.
Компонент 6. Финансовый аудит проекта будет отобран по методу наименьшей стоимости (LCS) среди местных консалтинговых фирм, включенных в короткий список.
Закупка контрактов, финансируемых Исламским банком развития, будет осуществляться в соответствии с процедурами, указанными в Руководстве по закупке товаров, работ и сопутствующих услуг в рамках проектного финансирования Исламского банка развития (апрель 2019 г.), и открыта для всех правомочных участников торгов, как определено в рекомендации. Консультационные услуги будут выбраны в соответствии с Руководством по закупке консультационных услуг в рамках проектного финансирования Исламского банка развития (апрель 2019 г.).
Конкретные объявления о закупках для контрактов, которые должны быть представлены в рамках процедур международных конкурсных торгов Исламского банка развития (ICB), и для контрактов на консультационные услуги будут объявляться по мере их появления на веб-сайте ИБР, DgMarket, веб-сайте Агентства-исполнителя и в местных газетах.
Заинтересованные правомочные фирмы и физические лица, желающие быть рассмотренными на предмет предоставления товаров, работ и консультационных услуг для вышеупомянутого проекта, или лица, нуждающиеся в дополнительной информации, должны связаться с Бенефициаром по указанному ниже адресу:
Наименование учреждения: Агентство "Автойулинвест" при Комитете по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан
ФИО должностного лица и должность: Зуфар Исматуллаев, Директор Агентства "Автойулинвест" при Комитете по автомобильным дорогам