Xarid bo'yicha umumiy xabarnoma
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot bankidan "M39 avtomobil yo'lining 1255-1315 km qismlarini rekonstruksiya qilish qilish," loyihasi bo'yicha qiymati 106,7 million AQSh dollari ekvivalenti miqdorida moliyalashtirish uchun murojaat yuborgan va uning bir qismini ushbu loyiha doirasigi tovarlar, ishlar, tegishli xizmatlar va konsalting xizmatlarini sotib olish uchun to'lovlar uchun mablag'larga yo'naltirilishi rejalashtirilgan. Ushbu loyiha Islom taraqqiyot banki va OPEK Xalqaro taraqqiyot jamg'armasi tomonidan birgalikda moliyalashtirilishi belgilangan.
1- Komponent: Yo'l qurilishi bo'yicha qurilish-montaj ishlari bo'yicha xarid  "Xalqaro raqobatbardosh savdolar" (ICB) xarid metodi orqali ishtirokchilar dastlabki malakaviy tanlab olinadi .
2-komponent: Loyihani batafsil ko'rib chiqish/o'rganish va nazorat qilish ITB a'zo-mamlakatlarining qisqa ro'yxatiga kiritilgan konsalting firmalaridan Sifat va Narxga asoslangan tanlov (QCBS) usuli yordamida tanlab olinadi.
3-komponent:  Loyiha boshqaruvini qo'llab-quvvatlash. Loyiha doirasidagi xarajatlar xaridlar orqali amalga oshiriladi va asosiy xodimlar Individual consultant tanlash usuli bo'yicha tanlanadi.
4-komponent: Imkoniyatlarni rivojlantirish ITB aʼzo davlatlari tomonidan qisqa roʻyxatga kiritilgan konsalting firmalari oʻrtasida Sifat va Narxga asoslangan tanlov (QCBS) usuli, shuningdek, xalqaro individual maslahatchilarni tanlash usuli orqali tanlanadi.
5-komponent: Harakat vaqtida vazn va hajm nazorat/o'lchash tizimi "Xalqaro raqobatbardosh savdolar" (ICB) orqali tanlab olinadi.
6-komponent: Loyihaning moliyaviy auditi qisqa ro'yxatga kiritilgan mahalliy konsalting firmalari orasidan eng kam narx (LCS) usuli asosida tanlanadi.
Islom taraqqiyot banki tomonidan moliyalashtiriladigan shartnomalar bo'yicha xaridlar Islom taraqqiyot banki loyihalarini moliyalashtirish doirasida tovarlar, ishlar va tegishli xizmatlarni xarid qilish bo'yicha yo'riqnomada (2019-yil aprel) belgilangan tartiblarga amalga oshiriladi, barcha munosib tender ishtirokchilari uchun ochiqdir, va ushbu hujjatda belgilanganidek tavsiyaga muvofiq  Konsultativ xizmatlar Islom taraqqiyot banki loyihalarini moliyalashtirish doirasida maslahat xizmatlarini xarid qilish bo'yicha yo'riqnomaga (2019-yil aprel) muvofiq tanlanadi.
Islom taraqqiyot banki  xalqaro tanlov (ICB Xalqaro raqobatbardosh savdolar)  tartib-qoidalari va konsalting xizmatlari bo'yicha shartnomalar bo'yicha taqdim etiladigan xaridlar to'g'risidagi maxsus e'lonlar ITB veb-saytida, DgMarket, Ijrochi agentlik veb-saytida va mahalliy gazetalarda zarur hollarda e'lon qilinadi.
Yuqorida qayd etilgan loyiha boʻyicha tovarlar, ishlar va konsalting xizmatlarini taqdim etishda ishtirok etish istagida boʻlgan manfaatdor firma va jismoniy shaxslar yoki qoʻshimcha maʼlumot olmoqchi boʻlgan shaxslar quyidagi manzil boʻyicha Benefisiarga murojaat qilishlari kerak:
Muassasa nomi: O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi, "Avtoyulinvest" agentligi
Mansabdor shaxsning to'liq ismi va lavozimi: Zufar Ismatullayev, Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi direktori

COUNTRY: Republic of Uzbekistan
The Republic of Uzbekistan has applied for financing in the amount of USD 106.7 mln equivalent from the Islamic Development Bank toward the cost of the Reconstruction and Upgrading of M39 Road Project, 1255 - 1315 km, and it intends to apply part of the proceeds to payments for goods, works, related services and consulting services to be procured under this project. This project will be jointly financed by the Islamic Development Bank and OPEC Fund for International Development.
The project will include the following components:
Component 1. Civil Works for the Construction of Roads to be procured through ICB following pre-qualification.
Component 2. Detailed Design Review and Supervision to be selected through the Quality and Cost-Based Selection (QCBS) method among the IsDB member countries short-listed consultancy firms
Component 3. Project Management Support. The Project expenses to be procured through the Shopping and the key staff to be selected through the Individual Consultant selection method.
Component 4. Capacity Development to be selected through the Quality and Cost-Based Selection (QCBS) method among the IsDB member countries short-listed consultancy firms, as well as International Individual Consultant selection method.
Component 5. Weigh in Motion System to be procured through ICB.
Component 6. Project Financial Audit will be selected through the Least-Cost Selection (LCS) method among the local short-listed consultancy firms.
Procurement of contracts financed by the Islamic Development Bank will be conducted through the procedures as specified in the Guidelines for Procurement of Goods, Works and related services under Islamic Development Bank Project Financing (April 2019), and is open to all eligible bidders as defined in the guidelines. Consulting services will be selected in accordance with the Guidelines for the Procurement of Consultant Services under Islamic Development Bank Project Financing (April 2019).
Specific procurement notices for contracts to be bid under the Islamic Development Bank's international competitive bidding (ICB) procedures and for contracts for consultancy services will be announced, as they become available, in IsDB Website, DgMarket, web-site of the Executing Agency, and local newspapers.
Interested eligible firms and individuals who would wish to be considered for the provision of goods, works and consulting services for the above-mentioned project, or those requiring additional information, should contact the Beneficiary at the address below:
Name of office: "Avtoyulinvest" Agency under the Committee for Roads under Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan
Name of officer and title: Zufar Ismatullaev, Director of "Avtoyulinvest" Agency under the Committee for Roads