Yangi Farmon va qarorlar bo'yicha "SHARH"
Xabar qilinganidek, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoev 2017 yilning 14 fevral kuni "Yo'l xo'jaligini boshqarish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi farmon, u bilan bir qatorda "2017-2018 yillarda mintaqaviy avtomobil yo'llarini rivojlantirish dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida" hamda "O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasi faoliyatini tashkil etish to'g'risida"gi qarorlarni ham imzoladi.
O'zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining "O'zbekiston" teleradiokanali tomonidan 2017 yil 17 fevral kuni efirga uzatilgan "SHARH" ko'rsatuvida yuqoridagi normativ-huquqiy hujjatlar mutaxassislar tomonidan atroflicha sharhlab berildi.

Обозрение по новому указу и постановлений
14 февраля 2017 г. Президент Республики Узбекистан Ш.Мирзиёев подписал указ "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы управления дорожным хозяйством", а также постановление "Об организации деятельности Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам и Республиканского дорожного фонда при Кабинете Министров Республики Узбекистан" и постановление "О мерах по реализации Программы развития региональных автомобильных дорог на 2017- 2018 годы".
Телепередача "ШАРХ" ("Обозрение"), которая вышла в эфир 17 февраля 2017 г. по телеканалу "O'zbekiston" национальной телерадиокомпании Узбекистана посвящена комментариям этих нормативно-правовых актов.