7878 18-Dekabr, 2018 Chop etish Yuklab olish (PDF 258 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 3-fevraldagi "2018-yil investitsiya va infrastruktura loyihalari ro'yxatini tasdiqlash to'g'risida"gi PQ-3507-sonli qarori bilan belgilangan dasturga asosan, qator avtomobil yo'llarida qurish, qayta qurish va to'la ta'mirlash ishlari olib borilmoqda.
Surxondaryo viloyatidagi M-41 "Bishkek-Dushanbe-Termiz" avtomobil yo'lining 1618-1622 km va 4R23O avtomobil yo'lining 3 km qismi rekonstruktsiya qilinib, yuqori qatlam asfalt-beton ishlari to'liq tugallandi. Ob'ektda piyodalarga qulaylik yaratish maqsadida piyodalar yo'lagi va 2 ta avtobekat qurib bitkazildi. 96 ta yoritish chirog'i ustunlari o'rnatildi.
Samarqand viloyatidagi M-37 "Samarqand-Buxoro-Turkmanboshi" avtomobil yo'lining 83-106 km qismida rekonstruksiya ishlari olib borildi. Shuningdek, viloyatdagi 4R243 "Kattaqo'rg'on-Payshanba-Moybuloq"  avtomobil yo'lining 9-11 km qismida to'la ta'mirlash ishlari olib borilib, yuqori qatlam asfalt-beton ishlari to'liq tugallangan. Ob'ektda o'ng va chap tomondagi piyodalar yo'lakchasi hamda 3 ta avtobekat qurildi.
Buxoro viloyatidagi 4K-212 "Romitan sh. – Xargo'sh q. – Xayrobod q"  avtomobil yo'lining 3-9 km qismini to'la ta'mirlanib, 6 km yo'lda yuqori qatlam asfalt-beton ishlari to'liq tugallangan. Shuningdek, ob'ektda 2 km piyodalar yo'lakchasi, 1 ta avtobekat qurildi hamda yo'l belgilari o'rnatilib, foydalanishga topshirildi.

Новые объекты, сданные к Новому году
Согласно Программы, утвержденной Постановлением Президента Республики Узбекистан "Об утверждении перечней инвестиционных и инфрастуктурных проектов на 2018 год" № ПП 3507 от 3 февраля 2018 г., на автомобильных дорогах Республики ведутся работы по строительству, реконструкции и ремонту.
1616-1622 км автомобильной дороги М-41 "Бишкек-Душанбе-Термез", проходящей через Сурхандарьинскую область, а также 3-х километровая часть автомобильной дороги 4Р23О – полностью реконструированы.  В объекте построены пешеходные тротуары, 2 остановки, также установлены 96 осветительных столбов.
Завершена работа по реконструкции на 83-106 километрах автомобильной дороги М-37 "Самарканд-Бухара-Теркменбаши", а также на 9-11 км автомобильной дороги 4Р243 "Каттакурган-Пайшанба-Майбулак" Самаркандской области. В том числе, полностью обновлено асфальто-бетонное покрытие, построены 3 автобусные остановки.
Работа в Бухарской области также была плодотворной. Реконструирована 3-9 километровая часть автомобильной дороги 4К-212 "г.Рамитан–с.Харгуш–с.Хайрабад". И здесь полностью обновлено асфальтовое покрытие и установлены дорожные знаки. Построены 2 км пешеходные тротуары, 1 автобусная остановка.