Yo'l sohasida Yaponiya bilan hamkorlik
Avval xabar qilganimizdek, Avtomobil yo'llari qo'mitasi hamda Yaponiyaning O'zbekistondagi elchixonasi tomonidan – 2018-yilning 30-may kuni yo'l-ta'mirlash texnikalarini beg'araz yetkazib berish loyihasi yuzasidan dastlabki kelishuv imzolangan edi.
Joriy yilning 18-dekabr kuni mazkur loyiha doirasida Yaponiya hukumati tomonidan – 16 ta yo'l-ta'mirlash texnikalari va butlovchi qismlarni O'zbekistonlik yo'lsozlarga topshirish marosimi bo'lib o'tdi.
Marosimda Avtomobil yo'llari qo'mitasi raisi Abdurahmon Abduvaliev hamda Yaponiyaning O'zbekistondagi muxtor elchisi Fudjiyama Yoshinori ishtirok etdi.
Do'stona ruhda kechgan tadbirda tomonlar kelgusida ham butlovchi qismlar yetkazib berish yuzasidan kelishib olishdi.

Сотрудничество с Японией в дорожной сфере
Как мы сообщали ранее, 30 мая 2018 года было подписано первое соглашение между Комитетом по автомобильным  дорогам и посольством Японии в Республике Узбекистан по проекту безвозмездной поставки дорожно-ремонтной техники.
18 декабря текущего года в рамках данного проекта правительство Японии провело церемонию передачи 16 единиц дорожно – ремонтной техники и комплектующих дорожникам  Узбекистана.
В церемонии приняли участие председатель Комитета по автомобильным  дорогам  Абдурахмон Абдувалиев и посол Японии в Узбекистане Фуджияма Ёшинори.
На мероприятии, которое прошло в дружественном духе, стороны договорились о поставках комплектующих частей к дорожной технике в дальнейшем.