Yo'lsozlarga "O'zbekiston Konstitutsiyasiga 25 yil" esdalik nishonlari topshirildi
O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasida sohada faoliyat ko'rsatayotgan bir guruh xodimlarga "O'zbekiston Konstitutsiyasiga 25 yil" esdalik nishonlarini topshirishga bag'ishlangan tantanali tadbir bo'lib o'tdi.
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoevning 2017 yil 29 noyabrdagi farmoyishiga binoan Konstitutsiyamiz qabul qilinganining 25 yilligi munosabati bilan mamlakatimizda amalga oshirilayotgan barcha islohotlarda jonbozlik ko'rsatib kelayotgan, Bosh qomusimizning hayotimizdagi o'rni va ahamiyatini keng targ'ib etish ishiga munosib hissa qo'shgan yurtdoshlarimiz "O'zbekiston Konstitutsiyasiga 25 yil" esdalik nishonlari bilan taqdirlandi. Ular orasida avtomobil yo'llari sohasida mehnat qilayotgan ishchi va xizmatchilar ham bor.
Yig'ilishda so'zga chiqqanlar Respublikamiz iqtisodiy rivojiga o'zlarining munosib hissalarini qo'shib kelayotgan yo'lsozlarning bugungi zahmatli mehnati – bunyodkorlik va barqarorlik hukm surayotgan, jahon sahnida o'z o'rniga ega bo'lib borayotgan O'zbekistonimiz taraqqiyotiga munosib hissa bo'lib qo'shilayotgani, bugungi erishayotgan natijalarimizga aynan yurtimizdagi tinchlik va barqarorlik sabab ekanini ta'kidlashdi. Prezidentimiz Shavkat Mirziyoev rahbarligida amalga oshirilayotgan jamiyatda adolatni to'kis qaror toptirish, inson huquqlari va manfaatlari ro'yobini ta'minlash borasidagi islohotlar Bosh qomusimiz mohiyatiga hamohangdir.
Tadbirda tizimda mehnat qilayotgan xodimlarga va ishchi-xizmatchilarga "O'zbekiston Konstitutsiyasiga 25 yil" esdalik nishonini qo'mita raisi A.Abduvaliev tantanali ravishda topshirdi.

В Государственно комитете по автомобильным дорогам состоялось торжественное мероприятие, посвященное вручению памятных знаков "Ўзбекистон Конституциясига 25 йил" группе передовых работников сферы.
В соответствии с распоряжением Президента нашей страны Шавката Мирзиёева от 29 ноября 2017 года в связи с 25-летием принятия Конституции нашей страны группа наших соотечественников, внесших вклад в реформы, реализуемые во всех сферах жизни нашей страны, широкую пропаганду значения Основного Закона, награждаются памятным знаком "Ўзбекистон Конституциясига 25 йил". Среди них есть и дорожники.
Выступившие на мероприятие отметили, что миролюбивая политика в Узбекистане служит важным фактором обеспечения благополучия нашей страны, мирной и спокойной жизни народа. Реализуемые под руководством Президента Шавката Мирзиёева реформы по полному утверждению справедливости в обществе, обеспечению прав и интересов человека также созвучны с сутью Основного Закона.
Памятных знаков "Ўзбекистон Конституциясига 25 йил" группе передовым дорожникам вручил председатель комитета А.Абдувалиев.