2016 yilning 9 oyidagi yirik amaliy natijalar
2016 yildagi Investitsiya dasturi ijrosi bo'yicha "O'zavtoyo'l" kompaniyasi tizimiga kiruvchi korxonalar tomonidan 2016 yilning o'tgan 9 oyi davomida 138,9 km uzunlikdagi avtomobil yo'llari rekonstruktsiya qilindi. Bu raqamlar kompaniya boshqaruvining joriy yil 9 oyi yakunlariga bag'ishlangan yig'ilishida ta'kidlandi.
Xususan, quyidagi yirik ob'ektlarni misol qilib keltirish mumkin:
- 4R-79 avtomobil yo'lining 4-10 km qismida joylashgan "Qarshi-Shahrisabz" yo'nalishidagi avtomobil yo'lida 6 km tsementbeton qoplamali yo'l qurilish ishlari yakunlandi;
- M-37 "Samarqand-Ashxobod-Turkmanboshi" avtomobil yo'li va Buxoro shahrini aylanib o'tish avtomobil yo'llari kesishmasidagi transport yechimini qurish ishlari yakuniga yetdi;
- A-380 avtomobil yo'lining 43-kilometridagi - Qarshi shahar yangi aylanma yo'li va "Qarshi-Toshg'uzor-Qumqo'rg'on" temir yo'li kesishmasidagi yo'l o'tkazgich va transport yechimi qurish ishlari yakuniy bosqichga yetdi;
- M-37 "Samarqand-Buxoro-Turkmanboshi" avtomobil yo'lining bir tomon yo'nalishi bo'yicha 20 km asfaltbeton qoplamali yo'l to'liq rekonstruktsiya qilindi;
- A-380 avtomobil yo'lining 628-964 km oralig'ida 46,4 km uzunlikdagi avtomobil yo'llari bir tomon yo'nalishi bo'yicha rekonstruktsiya qilindi;
- M-39 avtomobil yo'lining 1173-1184 km qismida, ya'ni "Qarshi-Shahrisabz" yo'nalishidagi avtomobil yo'lida 9,2 km uzunlikdagi bir tomon yo'nalishi bo'yicha tsementbeton qoplamasi qurildi.
Eslatib o'tamiz, O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "2015-2019 yillarda muhandislik-kommunikatsiya va yo'l-transport infratuzilmasini rivojlantirish va modernizatsiya qilish dasturi to'g'risida"gi qarori 2015 yil 6 martda qabul qilingan edi.
Mazkur Qaror asosida 2015-2019 yillarda "O'zbek milliy avtomagistrali" tarkibiga kiruvchi respublikadagi avtomobil yo'llari qismlari va umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruktsiya qilish hamda yo'l tashkilotlarining ishlab chiqarish bazalarini texnik rivojlantirish chora-tadbirlarining manzilli ro'yxati yilma-yil tasdiqlangan.
Yuqoridagi Dasturga ko'ra joriy yilning o'tgan 9 oyi davri mobaynida kompaniya korxona va tashkilotlari tomonidan 48 turdagi yo'l qurilish texnikalari xarid qilindi.

Конкретные результаты по итогам 9 месяцев 2016 г.
В рамках исполнения Инвестиционной программы на 2016 г., по итогам 9 месяцев текущего года предприятиями, входящих в состав АК "Узавтойул" реконструированы 138,9 км автомобильных дорог. Эти данные приведены на расширенном заседание правления компании по итогам 9 месяцев.
- Завершены строительные работы 6 км дорог цементо-бетонным покрытием на 4-10 км части автомобильной дороги 4Р-79 "Карши-Шахрисабз";
- Закончено строительство транспортной развязки на пересечение автомобильных дорог М-37 "Самарканд-Ашхабад-Туркменбаши" и автомобильной дороги обход г.Бухары;
- Заканчиваются строительства транспортной развязки и транспортного узла между пересечением на 43 км части автомобильной дороги А-380 – обход г.Карши и железной дороги "Карши-Ташгузар-Кумқурган";
- Реконструировано 20 км дорог асфальтобетонным покрытием на односторонной части автомобильной дороги М-37 "Самарканд-Бухара-Туркменбаши";
- Завершена реконструкция одной стороны на 628-964 километровых частьях автомобильной дороги А-380 общей протяженностью 46,4 км;
- Завершены работы по цементо-бетонным покрытием одной стороны на протяжении 9,2 км - 1173-1184 километровой части автомобильной дороги М-39, по направлению "Карши-Шахрисабз".
Следует отметить, что постановление Президента Республики Узбекистан "О Программе развития и модернизации инженерно-коммуникационной  и дорожно-транспортной инфраструктуры на 2015-2019 годы" было принято 6 марта 2015 года.
Постановлением утвержден адресный перечень по строительству и реконструкции участков автомобильных дорог республики, входящих в состав Узбекской национальной автомагистрали, а также автомобильных дорог общего пользования и мероприятия по техническому перевооружению производственных баз дорожных организаций на 2015-2019 годы.
На основания данного постановления за 9 месяцев 2016 г. предприятиями и организациями компании приобретены 48 наименований дорожно-строительной техники.