A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 150-228 km (78 km)" uchastkasida rekonstruktsiya qilish loyihasi doirasida "Ijtimoiy va atrof-muhit masalalariga ta'sirini baholash" hisoboti
8837 26-Mart, 2020 Chop etish Yuklab olish (PDF 9 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yular qo'mitasi Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki ko'magida "A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 150-228 km (78 km)" uchastkasida rekonstruktsiya qilish" loyihasini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Shu munosabat bilan 2020 yilning mart oyida Avtomobil yo'llari qo'mitasi ilova qilingan "Ijtimoiy va atrof-muhit masalalariga ta'sirini baholash" hisoboti tayyorladi. Ushbu hisobot bo'yicha fikr va tavsiyalaringiz uchun minnatdor bo'lamiz. Yakuniy hujjatni tayyorlashda barcha takliflaringiz tahlil qilinadi va hisobga olinadi.

Отчёт по оценке воздействия на окружающую и социальную среду в рамках проекта "Реконструкция автомобильной дороги А-380 "Гузар-Бухара-Нукус-Бейнеу" на участке 150-228 км (78 км)"
8836 26 марта, 2020 Распечатать Скачать (PDF 90 Kb)
Комитет по автомобильным дорогам Республики Узбекистан (КАД) планирует реализовать проект "Реконструкция автомобильной дороги А-380 "Гузар-Бухара-Нукус-Бейнеу" на участке 150-228 км (78 км)" при финансовом содействии Азиатского банка инфраструктурных инвестиций (AБИИ). В связи с этим в марте 2020 года КАД подготовил прилагаемый Отчёт по оценке воздействия на окружающую и социальную среду Будем признательны за ваши комментарии и рекомендации. Все ваши предложения будут проанализированы и учтены в подготовке финального документа.