A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 150-228 km (78 km)" uchastkasida rekonstruktsiya qilish loyihasi doirasida "Ijtimoiy va atrof-muhit masalalariga ta'sirini baholash" hisoboti
8837 26-Mart, 2020 Chop etish Yuklab olish (PDF 9 Kb)
O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yular qo'mitasi Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar banki ko'magida "A-380 "G'uzor-Buxoro-Nukus-Beyneu" avtomobil yo'lining 150-228 km (78 km)" uchastkasida rekonstruktsiya qilish" loyihasini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Shu munosabat bilan 2020 yilning mart oyida Avtomobil yo'llari qo'mitasi ilova qilingan "Ijtimoiy va atrof-muhit masalalariga ta'sirini baholash" hisoboti tayyorladi. Ushbu hisobot bo'yicha fikr va tavsiyalaringiz uchun minnatdor bo'lamiz. Yakuniy hujjatni tayyorlashda barcha takliflaringiz tahlil qilinadi va hisobga olinadi.

Environmental and Social Impact Assessment Report under the project "Reconstruction of the road A-380 "Guzar-Bukhara-Nukus-Beineu" on a section of 150-228 km (78 km)" (Bukhara Road Network Improvement Project).
8838 March 26, 2020 Print Download (PDF 9 Kb)
The Road Committee of the Republic of Uzbekistan (RC) plans to implement the project "Reconstruction of the road A-380 "Guzar-Bukhara-Nukus-Beineu" on a section of 150-228 km (78 km)" with financial support from the Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB). In this regard, in March 2020, the RC prepared an attached the Environmental and Social Impact Assessment Report. We will be grateful for your comments and recommendations. All your suggestions will be analyzed and taken into account in the preparation of the final document.