9423 24-Yanvar, 2017 Chop etish Yuklab olish (PDF 22 Kb)
2017-yilning 24-yanvar kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya Afg'oniston Islom Respublikasi Prezidenti Muhammad Ashraf G'ani tomonidan qarorgohi "Arg" saroyida qabul qilindi.
Vazir Afg'oniston Prezidentiga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning O'zbekistonga rasmiy tashrif buyurish taklifi qayd etilgan shaxsiy maktubini yetkazdi.
Muloqot davomida turli yo'nalishlarda ikki tomonlama munosabatlarni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Ta'kidlanganidek, O'zbekiston va Afg'oniston rahbariyatining siyosiy xohishi tufayli mamlakatlarimiz o'rtasidagi munosabatlar butunlay yangi sur'at va xususiyatga ega bo'ldi. Bu siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlikning faollashuvida yaqqol namoyon bo'lmoqda.
Uchrashuvda o'zaro ahamiyat kasb etadigan xalqaro va mintaqaviy siyosat masalalari yuzasidan ham fikr almashildi.

Meeting with President of Afganistan
On January 24, 2017 the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov was recieved by the President of the Islamic Republic of Afghanistan Mohammad Ashraf Ghani in the palace "Arg" in the residence of the head of Afghanistan.
The Minister conveyed a personal message of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the President of the IRA with an invitation to visit Uzbekistan on an official visit.
During the meeting the sides discussed issues of further development of bilateral relations in various fields.
It was emphasized that thanks to the political will of the leaderships of Uzbekistan and Afghanistan, relations between our countries have acquired a completely new dynamic and character that is evident in the enhanced cooperation in political, trade-economic, transport-communications and cultural-humanitarian spheres.
The sides also exchanged views on the issues of mutual interest of international and regional policy.