Asosiy maqsad - yo'llar ravonligi
Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi tizimidagi asosiy pudrat tashkilotlaridan biri – "Avtomagistral" unitar korxonasidir. Mazkur korxona faoliyatiga nazar tashlar ekansiz, poytaxt va Respublikamizdagi ta'mirlangan va qayta qurilgan yo'llarning salmoqli qismi mazkur korxona hissasiga to'g'ri keladi.
Mazkur korxona tomonidan amalga oshirilgan avtomobil yo'llaridagi so'nggi ishlardan biri – poytaxtdagi markaziy kщchalardan biri – Maxtumquli ko'chasidagi ta'mir jarayonlaridir. Yo'lovchilarga yanada qulay sharoit yaratish maqsadida ko'chaning 1 115,5 metr bo'lgan qismi ta'mirlanib, 37 871 kvadrat metr maydonga 5 426 tonna asfalt-beton qorishmasi yotqizildi.
Bundan tashqari O'zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasiga qarashli Toshkent Botanika bog'ining yo'laklari to'liq ta'mirlanib, umumiy maydoni 54 793 kvadrat metr maydonga 7 580 tonna asfalt-beton qorishmasi yotqizildi.

Основная цель – ровные дороги
УП "Автомагистраль" является одним из основных подрядчиков строительства и ремонта автомобильных дорог в системе Государственного комитета Республики Узбекистан по автомобильным дорогам. Предприятие в виду своей деятельности занимается ремонтом, строительством и эксплуатацией автомобильных дорог, искусственых сооружений и мостов.
В качестве примера можно привести ремонтные работы на одной из центральных улиц г.Ташкента – на улице Махтумкули. Для создания благоприятной среды для населения и участниками дорожного движения  было отремонтировано 1 115,5 метр улицы. При этом уложено асфальто-бетонной смеси в количестве 5 426 тонн, 37 871 метров квадрата дорожного полотна.
В Ботаническом саду при Академии наук Республики Узбекистан были полностью отремонтированы внутренние дороги сада в количестве 54 793 квадратных метров. При этом было уложено 7 580 тонн асфальтобетонной смеси.