Bayram arafasida mukofotlangan yo'lsozlar
O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma to'qqiz yilligi munosabati bilan Prezidentning 2020-yil 28-avgustdagi Farmoniga ko'ra Avtomobil yo'llari qo'mitasida hamda tizimdagi korxona va tashkilotlarda mehnat qilayotgan quyidagi yurtdoshlarimiz davlat mukofotlari bilan taqdirlandilar:
"O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan transport xodimi" faxriy unvoni bilan
- Abduvaliev Abduraxman Abdulxaevich - O'zbekiston Respublikasi transport vazirining o'rinbosari – Avtomobil yo'llari qo'mitasi raisi
- Maxkamov Kamal Sharafovich - "Qashqadaryo ko'priklardan foydalanish" unitar korxonasi direktori, Qashqadaryo viloyati
- Soatov To'xtamish Karimovich - Sho'rchi tumani yo'llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Surxondaryo viloyati
"Do'stlik" ordeni bilan
- Bo'ronov Ulugbek Mannanovich - Zomin tumani yo'llardan foydalanish unitar korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

37368 29 авг., 2020 Распечатать Скачать (PDF 104 Kb)
Указом Президента Республики Узбекистан от 28 августа 2020 г., в связи с двадцать девятой годовщиной Независимости Республики награждены следующие дорожники, работающие в системе Комитета по автомобильным дорогам:
почетным званием "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими"
- Абдувалиев Абдурахман Абдулхаевич - председателю Комитета автомобильных дорог – заместителю министра транспорта Республики Узбекистан
- Махкамов Камал Шарафович - директор унитарного предприятия "Қашқадарё кўприклардан фойдаланиш", Кашкадарьинская область
- Соатов Тухтамиш Каримович - автогрейдерист дорожно-эксплуатационного унитарного предприятия Шурчинского района, Сурхандарьинская область
орденом "Дўстлик"
- Буронов Улугбек Маннанович - руководитель дорожно-эксплуатационного унитарного предприятия Заминского района, Джизакская область
- Имамов Аваз Абдиевич - автогрейдерист дорожно-эксплуатационного унитарного предприятия Шофирканского района, Бухарская область
От всей души поздравляем наших сотрудников, желаем им крепкого здоровья и удачи в дальнейшей деятельности.